• DOLAR
  $3.721,9700
 • EURO
  $1,0774
 • ALTIN
  $61.355,5400
 • BIST
  1,1611
Eroğlu, hocasına vekaleten fahri doktora diploması aldı

Eroğlu, hocasına vekaleten fahri doktora diploması aldı

 

 

Uşak Üniversitesi 2021-2022 Akademik yılı, düzenlenen törenle açıldı. Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’ne düzenlenen törene Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 61 – 65. Hükümetler’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Uşak Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz katıldı.

EROĞLU, ÖĞRENCİLERE SUYU ANLATTI

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın ardından konuşan Eroğlu, “Suyun Önemi, Suyun Yapısı ve Ülkemizin Su Durumu” konulu bir konferans verdi. akademik yılın açılış dersini verdi. Prof. Dr. Eroğlu, ilk derste suyun fiziki hali, suyun ışık geçirgenliği, suyun davranışları, su ve sağlık, dünyada su kaynakları, suya erişim hakkı, su ve medeniyet, ülkemizin yağış durumu, ülkemizin su potansiyeli, su kaynakları nasıl değerlendirilmeli, konuyla ilgili yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından sağlık nedenleriyle törene çevrimiçi olarak katılan Nevzat Kor adına Fahri Doktora belgesini öğrencisi 65. Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu teslim aldı.

EROĞLU:  BENİM DE HOCAMDI

Prof. Dr. Eroğlu, kendisinin de hocası olan Prof. Dr. Nevzat Kor adına düzenlenen programda olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek ‘‘İstanbul Teknik Üniversitesinde inşaat fakültesinde okurken, Prof. Dr. Nevzat Kor hocam ‘Su Temini ve Kanalizasyon’ dersimize girerdi. Kendisinden aldığım dersler sonrası su ile ilgilenmeye başladım. Asistanlığa Nevzat Hocamın vesilesiyle başlamıştım. Hocamız, öğrencilerine büyük düşünmeyi, disiplinli çalışmayı, dakik olmayı, zamanı iyi değerlendirmeyi öğretti. Çok sayıda akademisyen, siyasetçi yetiştiren üstün vasıflı, mümtaz bir kişiliktir. Hocaların Hocası olan değerli Prof. Dr. Nevzat Kor Hocamın talebesi olmaktan gurur duyuyorum. Buradan kendisine en kalbi şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından sağlık nedenleriyle törene çevrimiçi olarak katılan Prof. Dr. Nevzat Kor adına Fahri Doktora belgesini öğrencisi Eroğlu teslim aldı. HİSAR

DAHA ÖNCE DE ALMIŞTI: Eroğlu, daha önce de OSTİM Üniversitesi tarafından Prof. Dr. Nevzat Kor adına verilen fahri doktora diplomasını teslim almış ve  “hocaların hocasına’ İstanbul’daki evinde teslim etmişti.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM