• DOLAR
  7,9132
 • EURO
  9,6001
 • ALTIN
  467,88
 • BIST
  1.322
Eroğlu “Dünya’nın Peygamber Efendimizin rehberliğine ihtiyacı var”

Eroğlu “Dünya’nın Peygamber Efendimizin rehberliğine ihtiyacı var”

 

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Mevlid Kandili münasebetiyle kamuoyuna ilişkin kutlama mesajı yayınladı.

Eroğlu mesajında Hz. Muhammet (SAV)’in önemine ve değerine değinen mesajında “Fahr-i Kâinat Efendimizin Dünya’ya teşriflerinin sene-i devriyesinin birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyor, milletimizin ve bütün İslam Âleminin Mübarek Mevlid Gecesini gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Hz. Muhammet’in dünyaya teşrif ettiği gecedir”

Mevlid gecesinin son peygamber olan Hz Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği gündür diyen Eroğlu “Yüce Allah, insanın Dünya ve ahiret saadeti için peygamberler göndermiştir. Mevlid Gecesi;  insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (sav)’in dünyayı teşrif ettiği gecedir. Peygamber Efendimiz’in (sav) gelişiyle birlikte beynelmilel seviyede, zihin, fikir ve ahlak bakımından tarihin en büyük inkişafı ve inkılabı yaşanmıştır” dedi.

İslam’a ve Peygamber Efendimize Yapılan Saldırıları Kınıyorum

Batılı ülkelerin dine ve Müslümanlığa karşı söylem ve saldırıları sert ifadelerle tepki gösteren Eroğlu “Özellikle son günlerde Fransa ve Hollanda başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde Müslümanların hedef alınarak İslam’a ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (sav) karşı yapılan saldırı ve hakaretleri kınıyorum. Cami ve mescitlerimize yapılan saldırılar, Batı’nın gerçek yüzünü ortaya koymaktadır” dedi.

“Dünya’nın Peygamber Efendimizin rehberliğine ihtiyacı var”

Son zamanlarda dünya genelinde geçirilen zor günler neticesinde Hz. Muhammed’in rehberliğine ihtiyaç olduğunu söyleyen Eroğlu “Bugün yine savaşlar, işgaller, kavgalar, güvensizlik girdabında; hukuku, huzuru ve yolunu arayan Dünya, Peygamber Efendimizin (sav) getirdiği hakikat esaslarına, onun ahlakına ve rehberliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır. Bugün yeryüzü, Peygamber Efendimizin, çoraklaşmış ruhlara verdiği can suyuna her zamankinden daha çok muhtaç durumdadır. Bu noktada biz inananlara düşen mes’uliyet, İslam ahlakını en doğru şekilde anlayıp özümseyerek sonraki nesillere eksiksiz aktarmaktır.  Tam da bu noktada 2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı projesi Peygamber Efendimizi daha iyi anlama ve anlatma bakımından bizler için bir fırsattır.  Ekim ayının teması “Aile İçi İletişim”, Kasım ayının teması ise “Dostluk ve Vefa” olup, bu temalar çerçevesinde Peygamber Efendimizin örnek kişiliğini anlatmamız gerekmektedir. Gerçek dostluk ve vefanın unutulduğu günümüzde, Peygamber Efendimiz ’in (sav), Hz. Ebubekir (ra) ile olan arkadaşlığı, sahabelerle olan kardeşliğini çok iyi bilmemiz ve kendi hayatımıza mümkün mertebe tatbik etmemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Eroğlu “Bütün bu düşüncelerle Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin, Milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin makbul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM