• DOLAR
  $1.946,69
 • EURO
  $0,3991
 • ALTIN
  $29.455,38
 • BIST
  1,0662
Emniyetten kan bağışına destek

Emniyetten kan bağışına destek

Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından azalan kan stokları nedeniyle başlatılan “Kan Ver Afyonkarahisar” kampanyasına bir destekte İl Emniyet Müdürlüğü ve personelinden geldi.

İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve çok sayıda polis ve özel harekatçı destek verdi. Sağlık görevlilerince kan değerleri ölçülen Emniyet Müdürü Temiz ve personeller, sırasıyla kan bağışında bulundu.

“Kendi sağlığınız içinde kan bağış kampanyasına katılın”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü olarak uzun yıllardır Emniyet teşkilatının Kızılay’a kan bağışında bulunduklarını hatırlatan Temiz, kan bağışında bulunmanın önemine değinerek, pandemi sürecinde emniyet güçlerinin güvenlik ve asayiş dışında önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Temiz “Afyonkarahisar Valiliğimizin koordinesinde, Afyon Eğitim Vakfı’nın da eşgüdümümde başlatılan ‘Kan ver Afyon’ kampanyasıyla ilgili burada toplandık. Pandemi sürecinde kan bankasındaki stoklarda büyük bir azalma olduğu bilgisi gelince bütün emniyet mensubu arkadaşlarımı hepsi koşarak geldiler. Pandemi sürecinde sağlıkçılar ne kadar özveri ile çalışmışsa bizim yaptığımız çalışmalarında pek çok kesimin farkında olmasa da en az sağlıkçılar kadar özveriyle çalışıyoruz. 24 saat bütün arkadaşlarımız asayiş ve güvenliğin sağlanması dışında 9 ay çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Yine hiçbir zorlamaya ve talimata gerek kalmadan koşarak geldi arkadaşlarımız destek olmak için. Ben bu vesileyle Afyon halkına da seslenmek istiyorum lütfen kan verin. Kendi sağlığınız içinde kan bağış kampanyasına katılın” dedi.

“Vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya çağırıyoruz”

Türk Kızılayı Şube yetkilisi ise Türk Kızılay’ının “Kan ver Afyon” sloganıyla yola çıktığını belirterek, “Kan bağışı kampanyalarımızı sürdürüyoruz. Sağ olsun İl Emniyet Müdürümüz Ali Temiz’in isteğiyle Emniyet Müdürlüğündeyiz. Talebin çok olduğunu görüyorum. Bu da bize mutluluk veriyor. Vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya çağırıyoruz” diye konuştu. Kan bağışı kampanyası saat 17.30’a kadar devam etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM