• DOLAR
  8,0336
 • EURO
  9,5081
 • ALTIN
  490,23
 • BIST
  10,4591
Emine Erdoğan ilim ve kültür merkezinde devir teslim töreni yapıldı

Emine Erdoğan ilim ve kültür merkezinde devir teslim töreni yapıldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in katılımları ile Emine Erdoğan İlim ve Kültür Merkezinde devir teslim töreni gerçekleşti.

Devir teslim törenine, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, Afyonkarahisar Kuran Kursları İl Müdürü Mehmet Özoğul, Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, AK Parti Şuhut İlçe Başkanı Ali Diren, İl Genel Meclisi Üyeleri Umut Eroğlu, Gültekin Özdemir, AK Parti Şuhut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Kebeli ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

EROĞLU VE ÇİÇEK’E HEDİYE VERİLDİ

Kuran Tilaveti ile başlayan devir teslim töreni protokol üyelerinin günün anlam ve önemine binaen konuşmaları ile devam etti. Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından Emine Erdoğan Kız Kuran Kursunda Yönetici Sedef Tunç görevi Hacer Uğur’a devretti. Ayrıca Kız Kuran Kursu yöneticileri tarafından Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e hediye takdim edildi.

“VAZİFESİNİ LAYIKIYLA YAPIYOR”

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu konuyla ilgili açıklamalarında, ‘’Bu güzel ilim yuvasında Kur’an-ı Kerim’in tilavet edildiği hafızlık eğitiminin yapıldığı bu güzel yuvada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Az önce değerli sunucu hanımefendi ifade etti. Burası gerçekten vazifesini layıkıyla yapıyor gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“EMİNE ERDOĞAN DESTEK VERDİ”

Eroğlu: “Değerli hemşerilerim Sayın Valim burası kurulduktan sonra özellikle Emine Erdoğan hanımefendi Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi, burasına destek verdi. Manevi destek onun adına açıldı. Emine Erdoğan İlim ve Kültür Merkezi diye. Kendisi bizzat geldi hatta o zaman Diyanet Başkan Yardımcımız hali hazırda Diyanet Başkanımızda buraya teşvik buyurmuşlardı. Esasen bina çok güzel her şeyiyle mükemmeldi yatakhanesi vesaire güzeldi. Ancak kendisi bir eksik gördü o da havuz kızlarımız yüzmeyi de bilmeleri lazım’’ dedi.

“AFYONKARAHİSAR’IN BİRÇOK DEĞERİ VAR”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise konu ile ilgili açıklamalarında, ‘’Ben burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Özellikle Afyonkarahisar’ın birçok değeri var. Buna inanarak ve 4 aylık sürede söylüyorum. Burası da sayın bakanım artık en başta gelen değerlerden birisi. Sadece Şuhut değil Afyonkarahisar’da gururla anlattığımız Hafızlık Yatılı Kuran Kursu. Sayın bakanım sizin bakanlığınız süresince görev yaptığınız zaman boyunca memleketi baştanbaşa çok toprakları suyla buluşturdunuz. Toprakları suyla buluşturduğunuz gibi bu yaptığınız hizmetle de gönüllerin yüreklerin Kur’an-ı Kerimle, imanla ahlakla buluşturmak için ve sonsuza kadar devam edecek bir eser bıraktınız ortaya. Ben böyle bir eseri görmekten ilimde olmasından bu ilin valisi olmaktan dolayı bu yüzden de çok mutluyum ”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM