• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Eğitimcilerin promosyon  anlaşması güncelliğini yitirdi’

‘Eğitimcilerin promosyon anlaşması güncelliğini yitirdi’

Hürriyetçi Eğitim-Sen İl Başkanı Mutluer, eğitim çalışanları adına il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile bankalar arasında imzalanan promosyon anlaşmalarının güncelliğini yitirdiğini ileri sürdü.

Hürriyetçi Eğitim-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Özkan Mutluer, eğitim çalışanları adına il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile bankalar arasında imzalanan promosyon anlaşmalarının güncelliğini yitirdiğini ileri sürdü. Eğitim çalışanlarının banka promosyon güncellemelerinin son durumunu soran  Mutluer, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halkbank arasında yapılan anlaşmayla İl merkezinde görev yapan eğitim çalışanlarımıza Şubat 2022’de 8 bin 830 TL maaş promosyonu verilmiştir. Yaklaşık 1 yıl önce verilen bu ödeme miktarı şu anki ekonomik koşullarda maalesef çok komik seviyelerde kalmıştır. Bu durum derhal düzeltilmelidir.”

NEDEN HALA CİDDİ BİR ADIM ATILMIYOR?

Banka promosyon anlaşmalarının bir an önce güncellenmesi gerektiğini savunan Mutluer, yapılacak güncelleme görüşmelerinde ve çalışma komisyonlarında yer almak için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruda bulunduklarını belirtti.Başkan Mutluer, açıklamasında şunları söyledi: “Şeffaflık istiyoruz. Aylardır gündeme getirildiği halde neden hala ciddi bir adım atılmıyor? Temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarımız yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgilendirme yapılmasını talep etmektedir. Bilinsin ki Hürriyetçi Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarımızın her türlü kazanımı için tüm gücümüzle mücadele etmekte kararlıyız.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM