• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Eğitim çalışanlarına acilen seyyanen zam yapılmalıdır’

‘Eğitim çalışanlarına acilen seyyanen zam yapılmalıdır’

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin başarılı bir şekilde tamamladığını söyleyen Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, Eğitim çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıya değinerek, “Acilen seyyanen zam yapılmalıdır” dedi.

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, 2022-2023 Eğitim- Öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Demirci mesajında, “Başta geleceğimizin teminatı öğrencilerimizle, velililerimizle, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla bir bütün olarak bu dönemi sağlıkla tamamlamanın mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz. Her türlü olumsuzluğa, her türlü maddi sıkıntıya rağmen, eğitim çalışanlarımıza, ’Önce Vatan’ düsturuyla görevlerini layıkıyla yaptıkları için teşekkürlerin en büyüğünü sunuyorum. Eğitim çalışanları olarak gerek öğrencilerimizin sınava hazırlanmasında, gerekse müfredatlar çerçevesinde hayata hazırlanmasında veli ve öğrencilerimizle bütünleşerek yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktık. Artık kısa süre de olsa dinlenmek fazlasıyla hakkımızdır” dedi.

‘TATİL YAPMAK, GEZMEK İMKANSIZ HALE GELMİŞTİR’

Eğitim çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıya da değinen Başkan Demirci, “Fakat maaşların puldan bile kıymetsiz bir alım gücüne düştüğü bu ortamda, tatil yapmak, gezmek imkansız hale gelmiştir. Bugün öğretmen, memur maaşları 11 bin liradan başlamaktadır. Afyonkarahisar Belediyesi memur maaşlarını en düşük 15.500 TL yapmıştır, tebrik ediyorum, Devletimiz de en düşük memur maaşını 20 bin liralara yükseltebilecek ekonomik güce sahiptir. Kiraların dahi ilimizde 7-8 bin liralara ulaştığı ortamda 11 bin Lira maaşla nasıl geçinilsin, nasıl tatil yapılsın? Eğitim çalışanlarına acilen seyyanen zam yapılmalıdır” diye konuştu.

‘OKULLARIMIZI, ÖĞRETMENLERİMİZİ YIPRATMAYALIM’

Öğrencilere ve velileri de mesajını ileten Başkan Demirci, “Sizler haklı olarak geleceğe yönelik başarı odaklı gayret ve çalışma içerisindesiniz. Bu konuda da maddi ve manevi özverilerde bulunuyorsunuz. Disiplinli, planlı ve sistemli bir çalışma ile başarıyı öğretmenlerimizin destekleriyle yakalayacağınıza yürekten inanıyorum. Bu konuda okullarımıza, çalışanlarımıza ve öğretmenlerimize güvenmenizi ve hak ettikleri saygıyı göstermenizi özellikle bekliyoruz. Unutulmasın ki başarı ancak uyumlu okul, veli ve öğrenci ile gerçekleşir. Gereksiz ve iletişimle çözülebilecek meselelerden dolayı şikayetler ile okullarımızı, öğretmenlerimizi yıpratmayalım. Yıpranan okul ve öğretmenden kimse performans beklemesin. Sizler nasıl çocuklarımız için en iyi öğretmeni bulmak için uğraşıyorsanız, bizlerde çocuklarıyla yakından ilgilenen, sabırlı, hoşgörülü en iyi velileri istiyoruz. Bütünlük ahengimizi, çalışma, sabır ve hoş görü ile taçlandırdığımızda Afyonkarahisar’da çok güzel başarılara imzayı hep birlikte atarız. Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Sizlerin, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatil geçirmenizi diliyor; 6 Şubat 2023 Pazartesi günü daha dinlenmiş, daha dinamik bir şekilde tekrar buluşmak üzere diyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.  Haber Merkezi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM