• DOLAR
  $1.097,47
 • EURO
  $0,3322
 • ALTIN
  $20.378,39
 • BIST
  1,0470
Eğitim Bir-Sen fark attı

Eğitim Bir-Sen fark attı

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak 5 bin 387 üye sayısı ile yetkimizi perçinledik” dedi.

‘EN YAKIN RAKİBİMİZİ İKİYE KATLAYARAK 2 BİN 855 FARK ATTIK’

24 Mayıs 2022 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe dâhil olmak üzere, ilçelerde imzalanan 17 mutabakatta Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanı tescillendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Arslan, “4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5 bin 387 üye sayısıyla en yakın rakibimizi ikiye katlayarak 2 bin 855 fark attık. Eğitim Bir-Sen dışında, eğitim hizmet kolunda teşkilatlanan 48 sendikanın toplamına Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 2bin 87 fark atarak, Eğitim Bir-Sen ve diğerleri gerçekliğinin haklı tezahürünün iftiharını yaşıyoruz” dedi. Arslan konuşmasına şöyle devam etti:

‘VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye ve ilimizin eğitimde hak ettiği yeri bulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimiz gibi, milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline harp ilan edenlerle mücadelemize; milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline kastedenler tarihin karanlık sayfalarına gömülene kadar kararlılıkla devam edeceğiz. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir. AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM