• DOLAR
  $2.616,2600
 • EURO
  $0,7106
 • ALTIN
  $37.950,1000
 • BIST
  1,1843
Duyarlılığınız için teşekkürler Afyonkarahisar

Duyarlılığınız için teşekkürler Afyonkarahisar

Kimi zaman toplu bir şekilde ev ziyaretleri yapıldı, kimi zaman sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sokakta dolaşan vatandaşlara rastlandı. Ama her şeye rağmen Afyonkarahisar’lı vatandaşlar görevini başarı ile yerine getirdi.

Afyonkarahisar Valiliği, Belediye Başkanlığı, Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar üzerine düşen görevi başarı ile yerine getirdi. Tabii ki en büyük görevi Afyonkarahisar Halkı yerine getirdi ve yeni normalleşme sürecinde düşük riskli iller arasında yer almayı başardı.

Tüm Türkiye’de beklenen kritik kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen, ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıklandı.  Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, yeni kontrollü normalleşme sürecinin başladığını belirterek, “Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.  Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek. İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar’lı vatandaşlar bu karardan oldukça memnun kaldı.

 

KURALLARA UYALIM Kİ YENİDEN KISITLAMALAR GELMESİN

Şaduman Balta isimli bir vatandaş; Biz Afyonkarahisar Valiliğimizin ve Sağlık Müdürlüğümüzün aldığı tüm tedbirlere uyduk. Çevremizde ki tanıdıklarımızın da bu kararlara uymasını istedik. Şehrimizde bulunan lokantaların açılmasından oldukça memnun kaldım. Çok uzun zaman olmuştu. Şükürler olsun bu günleri çok özlemiştik. Vatandaşlarımıza uyarılarda da bulunmak istiyorum. Vaka sayılarının azalması virüsün ortadan kalktığını göstermiyor. Sadece tedbirlerin gerçekten uygulandığı anlamına da geliyor. Bu beladan kurtuluncaya kadar, toplumun önemli bir kısmı bağışıklık kazanıncaya kadar tedbirlere sonuna kadar devam etmemiz son derece önemli. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Çünkü tehlike henüz geçmiş değil, kurallara uyalım ki yeniden kısıtlamalar gelmesin” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ PARKLARDA OYNAYACAK

Bir diğer vatandaş Aşkın Mustafa Gürsan’da duygu ve düşüncelerini belirtti. Gürsan ; “ Ben kulaklığımı takıp yürümeyi, restoranlarda oturmayı, çay kahve içmeyi çok seven bir insanım. Özellikle hafta sonu dışarı çıkmaları çok özlemiştim. Umarım yeniden kısıtlama olduğu günlere dönmeyiz. Artık hafta sonları da özgürce sokağa çıkabileceğiz. Çocuklarımız parklarda koşup eğlenebilecek. Çocuklarımız da evde çok sıkıldı. Biz neyse sokağa çıkma kısıtlamasını anlayabiliyoruz ama 2 yaşındaki çocuk parka gitmek istiyorum dediği zaman sokağa çıkmak yasak desen bile anlamıyordu. Eğer vatandaşlarımız devletimizin koyduğu tedbirlere uymazsa tam tersine dönebilir” diye konuştu.

KURALLARA UYAN VATANDAŞLARA  TEŞEKKÜR EDİYORUM

Duygu ve görüşlerini belirten bir diğer vatandaş Güner Özdemir; “ Ben her zaman elimden geldiğince Valiliğimizin, Sağlık Müdürlüğümüzün aldığı tedbirlere uyduğum kanaatindeyim.  Gazete ve Televizyonlardan takip ettiğim kadarıyla Afyonkarahisar’da  yoğun bakımlarda yatması gereken hastalarda bir azalma varmış. Bu bence, sıkı tedbirler sonucunda oluşan bir sonuç. Ben Başta Valiliğimizi, Sağlık Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. En çokta kurallara uyan vatandaşlara teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin. Artık hafta sonları da özgürce, kısıtlama olmadan sokağa çıkabileceğiz. Arkadaşlarımız ile sosyal mesafeyi koruyarak oturabileceğiz.Eğer vatandaşlarımız devletimizin koyduğu tedbirlere uymazsa tam tersine dönebilir. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım” diye konuştu.

ALLAH DEVLETİMİZDEN MİLLETİMİZDEN RAZI OLSUN

Osman Akman isimli vatandaşta alınan kararlardan memnun olduğunu belirterek ; “Ben Başta Valiliğimizi, Sağlık Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. En çokta kurallara uyan vatandaşlara teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin. Artık hafta sonları da özgürce, kısıtlama olmadan sokağa çıkabileceğiz. Çocuklarımız rahatça parklarda oynayıp sokaklarda koşabilecekler. Unutulmamalıdır ki kısıtlamaları devletimiz bizi korumak için almıştı, büyüklerimizi yaşlılarımızı, hasta vatandaşlarımızı korumak için almıştı. İnşallah en kısa zamanda bu belayı başımızdan defederiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet hiçbir vatandaşını mağdur etmez. Bizi de etmedi. Allah devletimizden milletimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZ ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇTİK

Seda Yavuz isimli vatandaş’ta duygularını dile getirdi. Yavuz; ilk başta vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmak istiyorum. Kısıtlamalar kalktı diye lütfen sosyal mesafe maske ve temizliği ihmal etmesinler, etmesinler ki eski günlerimize yeniden dönmeyelim.  Bu büyük başarı Afyonkarahisar halkının başarısıdır. Çünkü en büyük görevi kurallara uyarak onlar yerine getirdi. Ben yolda yürürken kurallara uymayanları uyaran vatandaşlar gördüm, maskelerini takmayan gençleri uyaran büyüklerimizi gördüm. Şehrimiz de pandemiye karşı  duyarlı vatandaşımız çok. Yüzde 90’lık bir kesim bu bilinçli bir şekilde hareket etti. Artık esnafımız satış yapıp ekmek parasını kazanabilecek. Hepimiz zor bir dönemden geçtik. Allah bir daha o günlere bizi döndürmesin” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZ KURALLARA UYMAMAZLIK YAPMASIN

“Geçtiğimiz yıldan bu yana çok zor süreçten geçiyoruz” diyerek sözlerine başlayan Sultan Yıldız isimli vatandaş; “Kimimiz sevdiklerini kaybetti, kimimiz aylarca hastanede yatmak zorunda kaldı. Bu hastalıktan dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Valiliğimizi, Sağlık Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. En çokta kurallara uyan vatandaşlara teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin. Artık hafta sonları da özgürce, kısıtlama olmadan sokağa çıkabileceğiz. Sevdiklerimiz ile sosyal mesafeyi koruyarak oturabileceğiz, sohbet edebileceğiz. Sokaklar çocuk seslerini çok özlemişti. Okullar öğrenci ve öğretmenlerini çok özlemişti. Esnaf müşterisini çok özlemişti. Allah’tan temennim bir an önce bu belanın başımızdan gitmesi. Vatandaşlarımız lütfen dikkatli olsunlar, tedbirler gevşetildi diyerek kurallara uymamazlık yapmasınlar, Allah korusun yeniden eski günlere dönebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM