• DOLAR
  $2.607,8600
 • EURO
  $0,7663
 • ALTIN
  $41.804,0200
 • BIST
  1,1869
DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bugün 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü. Hisar Gazetesi olarak İlimiz ve ilçemizin kültürel sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, tüm kıymetli basın mensubu arkadaşlarımızın 21 Ekim Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

“Gazetecilik, toplumu ilgilendiren olayları yayma işidir. Bu mesleği hem yapanlar hem de yaptıranlar gazeteciliğe kara sevda ile bağlıdırlar” diyerek sözlerine başlayan Hakan Dilek; “Bilginin küresel bir güç olduğu çağımızda, doğru ve yansız bilgiye ulaşmada en etkili araç olan basınımız, vatandaşlarımıza doğru haber verme ve tarafsızlık gibi önemli bir görevi ifa ederken, milletimizin ortak sesi olmasından öteye, kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Ülkemizin her köşesinde kamuoyu yararına özverili çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olma görevini tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirerek, düşünce özgürlüğü ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü görevi gören ve bu uğurda gecesini gündüzüne katarak görev yapan tüm gazetecilerimiz ile ulusal basın ve haber ajanslarımızın temsilcilerinin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlar, sağlık ve huzur temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Hisar Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Selçuk Taşkın‘da Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Taşkın; “ Yaşadığımız bilgi çağında kamuoyunun doğru haberlere ve güncel bilgilere vakit kaybetmeksizin ulaşabilmesi kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. Gelişmeleri en hızlı şekilde, tarafsız bir dille ve meslek ilkeleri çerçevesinde kamuoyu ile paylaşan gazetecilerimiz bu konuda büyük bir sorumluluk üstlenmektedirler. Kuşkusuz demokrasilerin vazgeçilmez unsularından ve devlet ile kamuoyu arasındaki kesintisiz iletişimi sağlayan basın yayın organları, dürüst ve özverili gazeteciler sayesinde ayakta kalmakta ve toplumun güvenine layık olmaktadırlar. Dünyanın her köşesinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde kamuoyunu aydınlatmak amacıyla ter döken basın çalışanları, hepimizin gözü, kulağı ve sesi olma görevini en zor koşullar altında bile başarıyla yerine getirmektedirler. Bu vesileyle, yoğun mesai ve fedakârlıklarla mesleğini en iyi şekilde yerine getiren başta Afyonkarahisar’da görev yapan gazetecilerimiz olmak üzere ülkemizdeki bütün basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında kendilerine başarılar dilerim”

“Sorunların yerinde ve hızlı bir şekilde çözümünü sağlamak amacıyla fedakârca çalışan gazetecilerdir diyerek sözlerine başlayan Hisar Gazetesi Muhabiri Yurdanur Mergen; “Gelişmeleri halkla paylaşma yolunda emek harcayarak, yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi görerek, bir şehrin ve toplumun kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek harcıyor. Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en faydalı meslek gruplarının başında gelmektedir. İlimizde zaman gözetmeksizin, basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki, ilimizdeki ve ilçemizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi görüyor. Ayrıca Güçlü bir demokrasinin temel taşı, halkın haber alma hakkının nüvesi olan, savaş ve doğal afetlerde insanların kaçtığı bölgeye gözü kapalı giden gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacak olan’ yazılı ve görsel basın çalışanlarımıza işlerinde kolaylıklar diliyorum.”

TOPLUMLARIN BİLİNÇLENMESİ VE GELİŞMESİ İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ

Mergen; “Gazeteci arkadaşlarım, Kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zaman zaman zor şartlar altında uğraş veriyor. Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşullarda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapıyor. İlimiz ve ilçemizin kültürel sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, tüm kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ise; “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi basındır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir.  Dünyanın her köşesinde haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen fedakârca çalışan basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir. Bu vesileyle, kamu yararı gözeterek emek veren, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışan, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen tüm basın mensuplarımızın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

GAZETECİ ARKADAŞLARIMIZ VATANININ VE MİLLETİNİN YANINDA DURUYOR

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu; “21 Ekim 1860 tarihinde ilk özel gazete olarak çıkartılan Tercüman-ı Ahval’den günümüz modern dünyasına kadar basının tüm dünyada önemli bir yeri vardır. Haberin kamuoyuyla daha hızlı paylaşılmasına olanak sağlayan ve tüm dünyayı ulaşılabilir kılan, içerisinde yaşadığımız bu teknolojik çağda yazılı ve görsel basına önemli görevler düşmektedir. Toplumun doğru ve gerçek bilgiyle beslenmesinin önemini idrak etmiş, vatanının ve milletinin yanında duran, ilkeli ve objektif medya çalışanlarımız, dezenformasyon ve yalan haberle mücadelede önemli bir güçtür.  Bu vesileyle kamu yararını gözeterek, sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendiren fedakar tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM