• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Dün, bugün, yarın ve daima… Yaşasın Cumhuriyet!

Dün, bugün, yarın ve daima… Yaşasın Cumhuriyet!

 

Cumhuriyet Bayramı Afyonkarahisar’da coşkuyla kutlandı. Zafer Meydanı’ndaki kutlama programında askeri birlikler ve okullar kutlama etkinlikleri gerçekleştirdi. Törenlere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98’inci yılı Zafer Meydanı’nda yapılan programla büyük bir coşku içinde kutlandı. Törene Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Burcu Köksal, Mehmet Taytak ve İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kent protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Valilik makamında tebrikleri kabul eden Vali Çiçek, ‘Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri’ adlı fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Vali Gökmen Çiçek, Tuğg. Osman Alp, belediye Başkanı Zeybek, törene katılanların bayramını kutladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı okundu. Vali Gökmen Çiçek, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

İZLEYİCİLER ZAFER COŞKUSU YAŞADI

Afyon Kocatepe Üniversitesi Halkoyunları ekibinin gösterisiyle devam eden program kahramanlık türkülerinin ve şiirlerin okunması ile sürdü. Mehteran Takımı’nın gösterisi ile izleyiciler Cumhuriyetin kazanıldığı ve kurulduğu topraklarda bu zaferi coşkuyla tekrar yaşadı. Törenin devamında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ‘Cumhuriyet ve Milli Egemenlik’ konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmaları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ödüllerin verilmesinin ardından askeri birlikler, gaziler, şehit yakınları, sporcular ile öğrencilerin katılımıyla tören geçişi gerçekleşmesi ile tören son buldu.2’de

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM