• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Diyanetimizde Başkanımız yalnız değildir”

“Diyanetimizde Başkanımız yalnız değildir”

 


86 yıl aradan sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’nde okunan hutbe de Atatürk’e lanet okuduğu ileri sürülerek bazı internet haber siteleri ve sosyal medya mecralarında hedef alınan Diyanet İşleri Başkanı ProfDr Ali ERBAŞ hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını belirten Diyanet-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Ömer Boyraz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştıran Ayasofya Camisi’nde ilk cuma namazı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş’ın kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç kampanyaları da maalesef hız kazandı.Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içeriden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasının bir türlü içine sindiremeyenler Diyanetimize Diyanetimizin Başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir.  Özellikle sosyal medya mecralarında hakkında karalamaya yönelik etiketler açılan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş hocamız da diyanetimizde sahipsiz değildir, yalnız değildir dedi.


 


BOYRAZ BİZİM MEDENİYETİMİZ VAKIF MEDENİYETİDİR


Boyraz; “Selçuklulardan Osmanlı’ya sayısız vakıfarımız vakfiyelerimiz vardır fakat fiillerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Sayın Erbaş’ın cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduaya okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılmayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalamanın da ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya ile ilgili değil tüm Vakıf malları için geçerlidir. Bunu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir ifadelerine yer verdi. Boyraz açıklamasına şöyle devam etti.  Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden,mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen , iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumudur. Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları iyi niyetten yoksun önyargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez” ifadelerini kullandı.


BAZI ODAKLARI RAHATSIZ ETTİĞİNİ İYİ BİLİYORUZ


“Aslında maksat Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu gelmek ve bölmektir topluma zehirli bir hava pompalanıyor” diyerek sözlerine devam eden Boyraz; “ Daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattının harekete geçirmek için provakasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir. Diyanet İşleri Başkanı’nın üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız ve bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bugüne alışılagelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir.Birliğin, birliğimizden geldiğini dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM