• DOLAR
  $1.207,31
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $16.372,89
 • BIST
  1,0342
Dinar’da bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi

Dinar’da bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın destekleriyle “Bisikletle Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı ile ilçede bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Belediye, Dinar Bisiklet Grubu ve Dinar Doğa Sporları grubu üyeleri ile birlikte Belediye Hizmet Binası önünden başlayarak şehir içi turu sonrası Belediye Suçıkan Park Dinlenme tesislerine kadar bisiklet turu gerçekleştirdi. Kaymakam Kemal Duru ve Başkan Sarı bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlara eşlik etti.

FORMA HEDİYESİ VE YEMEK İKRAMI

Belediye tarafından ‘Özgürlüğe Açılan Yol’ sloganı kapsamında gerçekleştirilen Bisiklet Sürme etkinliğine katılan vatandaşlara forma hediye edilerek, belediye Suçıkan Park Tesislerinde yemek ikramı yapıldı.  Kaymakam Duru ve Başkan Sarı etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür etmelerinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

‘SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR’

Avrupa Hareketlilik Haftasının önemine dikkat çeken Başkan Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için böylesi güzel etkinlikleri önemsiyoruz. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır Avrupa Hareketlilik Haftası. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

KATILIMCILARDAN TEŞEKKÜR

Bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlar;  Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Belediyenin destekleriyle gerçekleştirilen bisiklet sürme etkinliği ile ilgili Başkan Sarı’ya vermiş olduğu destek ve hediye dolayısıyla teşekkür ettiler. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM