• DOLAR
  $1.878,75
 • EURO
  $0,3773
 • ALTIN
  $23.877,03
 • BIST
  1,0172
Dinar TOKİ konutlarındaki aidat sorunu çözülecek mi?

Dinar TOKİ konutlarındaki aidat sorunu çözülecek mi?

 

 

Dinar TOKİ 800 Konutlarda yaşanan aidat artışını görüşmek üzere Belediye Başkanı Nihat Sarı, Cumhur İttifakı ilçe başkanları ve TOKİ Emlak Yönetim Bölge Müdürü Sinan Türkmen arasında görüşme yapıldı. Görüşmeye aidat artışından etkilenen vatandaşlar da katıldı.

 

 

TOKİ Emlak Yönetim Bölge Müdürü Dinar Fatih Mahallesi’ndeki 3. Etap konutlarında Ağustos ayından geçerli olmak üzere 2+1’ler için 259, 3+1’ler için 309 ve 4+1’ler için 360 TL aidat alınmasını kararlaştırdı. Fatih Mahallesi 3. Etap’ta konut sahipleri 2020 Temmuz ayından itibaren 2+1’ler 110, 3+1’ler 131, 4+1’ler ise 152 TL aidat öderken, 2021 Ağustos ayından itibaren 2+1’ler 130, 3+1’ler 155, 4+1’ler ise 180 aidat ödüyordu. TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşlar site yönetimi binasının önüne gelerek site yönetimini istifaya çağırdı. Bu sırada site sakinlerinden bazılarının baygınlık, bazılarının da sinir krizi geçirdiği ortaya çıktı.

TOKİ EMLAK YÖNETİM BÖLGE MÜDÜRÜ İLE GÖTÜŞTÜLER

Aidat artışının krize dönüştüğü ilçede, Belediye Başkanı Nihat Sarı, AK Parti İlçe Başkan İdris Er ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan ile birlikte TOKİ 800 Konutlarda yaşayan vatandaşlardan oluşan bir heyet, aidat artışı ile ilgili TOKİ Emlak Yönetim Bölge Müdürü Sinan Türkmen’le bir araya geldi. Dinar Belediye Meclis Salonunda toplantı gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Başkan Sarı,  uzlaştırıcı bir zeminde buluşturması anlayışıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

SORUNUN ÇÖZÜME KAVUŞACAĞINA İNANIYORUM

“Vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak adına Milletvekilimiz Ali Özkaya ve ilgili kurumlar ile gerekli konuşmaları yapmamız sonucunda TOKİ Emlak Yönetim Bölge Müdürü Sinan Türkmen sizlerin talep ve isteklerinizi dinlemek için burada. Amacımız vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve çözüm yolu bulunmasıdır. Bizlerde belediye olarak üzerimize düşen bir görev olduğunda hiç çekinmeden elimizi değil bedenimizi taşın altına sokmaya hazırız. İnşallah vatandaşlarımızın mağdur olmayacağı bir şekilde çözüme kavuşacağına inanıyorum.”

GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPACAĞIZ

TOKİ 800 konut sakinleri de aidat artışları konusundaki taleplerini TOKİ Emlak Yönetim Bölge Müdürü Sinan Türkmen’e ileterek çözüm bulunmasını istedi. Türkmen konuşmasında, “Talep ve istekler noktasında gerekliliğini yapacağım ve TOKİ Emlak Yönetimi olarak üzerimize düşeni yapacağız ve tüm site sakinleri ile gerekli görüşmeleri yapacağız” dedi.

YILLIK 50-55 BİN TL PERSONEL GİDERİ

Öte yandan, Dinar Gündem gazetesindeki habere göre, 44 bloktan oluşan 800 konut aidat zam oranını site yönetiminin değil emlak yönetiminin belirlediği ileri sürüldü. Habere göre, gelir gider bütçesinin bina girişlerinde panoya asıldığı, ayrıca asansör bakımı, aydınlatma ve kalorifer elektrik giderler oranlarının yaz kış değiştiği, 50-55 bin TL personel gideri olduğu iddia ediliyor. Sitenin aylık aidat gelirinin ise 98 bin TL civarında olduğu da iddialar arasında yer alıyor. Vatandaşlar, konuyla ilgili bire bir muhatabın olmadığı 0212 669 8391 ve 0212 471 7261 nolu emlak yönetimine şikâyette bulunulduğu, cevaben şikayetlerin ise kaydedildiği ve değerlendirileceği söyleniyor.

isteyen site sakinleri İMZA TOPLUYOR

Konut sahipleri bu yüksek aidat ücretlerinin Denizli ve Antalya gibi büyükşehirlerde olmadığını, Dinar gibi küçük bir ilçede dar gelirli vatandaşlara yönelik ücretin çok yüksek olduğu ve konuyla ilgili yetkililerin çözüm bulmasını istiyor. Dairelerin eksikleri ve yapılan taleplerle dahi tamir ve arızalı parçaların değiştirilmediği gerekçesi ile 800 konut yapısında da çokça şikayette bulunan isteyen site sakinleri yüksek aidatlara çözüm bulunması için imza toplamaya başladı.

Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM