• DOLAR
  $1.251,08
 • EURO
  $0,3894
 • ALTIN
  $16.948,53
 • BIST
  1,0535
Dilek: ‘Devletimiz küçük esnafa destek vermeli’

Dilek: ‘Devletimiz küçük esnafa destek vermeli’

Küçük esnaf ve sanatkarın devletin orta direğini oluşturduğunu ve toplumu ayakta tutan en önemli güçlerden birisi olduğunu belirten Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Dilek, kendisinin de küçük esnaf olduğunu belirterek, adaylık sürecinde gittiği esnafların dertlerini dinlediğini belirterek, küçük esnaf ve sanatkara yapılması gerektiğini söyledi.

Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Dilek, esnafların sıkıntıları ve istekleri hakkında AfyonŞehir’den Ömer Koçak’a konuştu. Seçim gezilerinde esnafların istek ve taleplerini gören Dilek, başkanlığa seçildiği zaman, “Esnafın evlerine aş, dükkanlarına iş olmak istiyoruz” dedi. AfyonŞehir’e esnaf ve sanatkarların durumlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Modern Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Başkanı ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Dilek, küçük esnafın desteklenmesi ve onlara teşviklerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

BİRÇOK SEKTÖRE DESTEK VERİLİYOR

Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Dilek, şunları aktardı: “Küçük esnafın desteklenmesinin bir görev olduğunu biliyoruz ve hükümetimizin bu konuda duyarlı olduğunu düşünüyorum. Gerektiği zaman da gereken desteği verdiğini biliyorum. Önümüzdeki günlerde artan asgari ücretin ister istemez küçük esnafta ek maliyetler getirdiğini hepimiz biliyoruz. Burada teşvik paketlerinin alınması ve açıklanması Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldı. Uygulamaya geçilmesine de çok az bir süre kaldı. Gerek KOSGEB gerek bazı kurumlar tarafından, Kefalet Kooperatifi tarafından bir takım ücretler ödeniyor. Bu konulara İşkur’un da dahil edilmesini istiyoruz. Bilindiği üzere İşkur aracılığıyla İş başı eğitimlerinin bulunduğunu ve bazı sektörlerde de çok güzel desteklerin olduğunu biliyoruz. Bizim sanayi esnafımızın da yanımızda çalıştıracağımız elemanların adına biraz daha desteklenmesini istiyorum. Mesela bizim kendi sektörümüzle ilgili bir takım çalışmaların olduğunu söyleyebilirim. Kadına yönelik pozitif ayrımcılık yapılıyor. Bunun gibi ben de küçük esnaf ve sanatkara yapılmasını istiyorum.”2’de

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM