• DOLAR
  $1.212,26
 • EURO
  $0,4024
 • ALTIN
  $16.515,34
 • BIST
  1,0411
Diker: ‘albikere.com’da 600’e yakın mağaza var’

Diker: ‘albikere.com’da 600’e yakın mağaza var’

 

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, ilk kuruluş amacı Afyonkarahisar’daki Kadın kültür evleri ve kooperatiflerinin ürünlerinin satılması olan albikere.com’daki büyümeye dikkat çekti, açılan mağaza sayısının 600’e ulaştığını belirtti.

 

Her geçen gün büyümeye devam eden Türkiye’nin alışveriş sitesi, Afyonkarahisar’ın markası albikere.com’da açılan mağaza sayısı 600’e yaklaştı. Yapılan alışverişlerin öğrencilere burs olarak döndüğü albikere.com, üreten kadınları da Türkiye ve dünya pazarlarıyla buluşturuyor. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ticaret eğitimleri, işletmelerde E-Ticaret Eğitimi ile devam etti.  Eğitimin açılış konuşmasını Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker gerçekleştirdi. Diker, şu bilgileri aktardı:

KADIN KOOPERATİFLERİNİN ÜRÜNLERİ SATILIYOR

“Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından, Afyonkarahisar Valiliğimiz ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ın desteğiyle albikere.com isimli bir e-ticaret sitesi kurduk. albikere.com’un ilk kuruluş amacı Afyonkarahisar’daki Kadın kültür evleri ve kooperatiflerinin ürünlerinin satılması idi. Ancak gelinen noktada,  Vali Gökmen Çiçek’in öncülüğünde Türkiye genelindeki 90’a yakın kadın kooperatifi albikere.com’da yer aldı. 600’e yakın mağazamızla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri ön plana çıkararak, aynı zamanda bu e-ticaret sitesinden elde edilen gelirin tamamını Vakfımız aracılığıyla öğrencilere burs için kullanmakla sosyal sorumluluk alanında farkındalık oluşturuyoruz.” Diker’in ardından albikere.com’dan Gamze Demir ve Solido Grup’tan Fatih Temur e-ticaret hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

ALANINDA İLK VE TEK

Kadın üreticileri ve kadın kooperatiflerini destekleyen albikere.com, ürünlerini kolayca satabilmelerine de imkân sağlıyor. Komisyon oranları düşük olan albikere.com bu gelirlerin tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği olarak veriyor. Mağazadan alınan ürünler belirlenen özel fiyat listesi ile alıcılara ulaştırılıyor. Şehrin yerel markalarının yanı sıra Türkiye çapında bilinen markalar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünler gibi oldukça fazla ürün yelpazesine sahip albikere.com, üstlendiği misyon dolayısıyla alanında tek olmayı sürdürüyor.Kübra Ergün

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM