• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dezenformasyon yasası  ile ilgili yönetmelik yakında

Dezenformasyon yasası ile ilgili yönetmelik yakında

Afyon’da yapılan BİK Genel Kurulu toplantısında konuşan Genel Müdür Cavit Erkılınç, dezenformasyon’ yasasıyla ilgili yönetmeliğe yakında son şeklini vereceklerini bildirdi Erkılınç: “Önümüzdeki haftalarda akademisyenleri, bilişim uzmanlarını, dijital medya reklam ajanslarını ve medya planlama şirketlerini dinleyerek yönetmeliğe son şeklini vereceğiz.”
‘Dezenformasyonla mücadele düzenlemesi’ olarak bilinen Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Ekim ayında yasalaşasının ardından harekete geçen Basın İlan Kurumu (BİK), yönetmelik çıkartmak için çalışmalarını sürdürüyor. Afyonkarahisar’da önceki gün başlayan ve bugün sona erecek olan BİK Genel Kurulu toplantısında konu bir kez daha ele alındı. Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın daveti üzerine Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen BİK Genel Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Genel Müdür Cavit Erkılınç, şu bilgileri aktardı:

HER KESİMDEN GÖRÜŞ ALDIK, ALMAYA DEVAM EDİYORUZ

“Önümüzdeki haftalarda akademisyenleri, bilişim uzmanlarını, dijital medya reklam ajanslarını ve medya planlama şirketlerini dinleyerek yönetmeliğe son şeklini vereceğiz. Böylece 11 ilde gerçekleştirdiğimiz bölge toplantılarında alınan görüşleri, müdürlerimizle yaptığımız istişarelerle harmanlayarak yönetmeliğin iskeletini kurduk. Ardından geçtiğimiz hafta, 6 gün süren yüz yüze ve Zoom toplantıları gerçekleştirdik. Yaygın ve yerel gazetelerimizin internet temsilcilerini dinledik. Günlük takipçi sayısı yüksek internet haber sitelerinin temsilcilerini genel müdürlük binamızda ağırladık. Önümüzdeki haftalarda akademisyenleri, bilişim uzmanlarını, dijital medya reklam ajanslarını ve medya planlama şirketlerini dinleyerek yönetmeliğe son şeklini vereceğiz.”
Erkılınç, 1 Nisan 2023’ten itibaren internet haber sitelerine ilan sevkine başlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.BİK Genel Kurulu’nun son oturumu bugün saat 10.30’da yapılacak.İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM