• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Devlet, olağanüstü  gayret sarf ediyor’

‘Devlet, olağanüstü gayret sarf ediyor’

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Eğitimcisi Şükrü Ersoylu Dinar ilçesinde teşkilat mensuplarına eğitim verdi. Ersoylu, “Depremin ilk gününden itibaren devlet ve yöneticileri deprem bölgesindeki ağır kış şartlarına rağmen mümkün olan en kısa sürede deprem mağdurlarının yaralarına merhem olabilmek için sivil toplum örgütleri ve milletiyle birlikte yek vücut olarak olağanüstü gayret sarf ediyorlar” dedi.

İlçelerde eğitimlere devam eden AK Parti Afyonkarahisar İl Eğitimcisi Şükrü Ersoylu, Dinar teşkilatını ziyaret ederek eğitim verdi. Gündeme dair bir konuşma yapan Ersoylu, “Cumhur İttifakı’nın önceliği deprem yaralarını sarmak, depremden kurtulan vatandaşlarımızın tedavi sürecini yönetmek, yemek barınma ve yeniden güvenli yapılara kavuşmalarını sağlamaktır” dedi.

‘SİYASET ORTAMI YENİDEN ISINMAYA BAŞLADI’

“AK Parti il teşkilatları da bir taraftan deprem bölgesine yardımları ulaştırıp koordine ederken bir taraftan da siyasi gündeme yetişiyor” diyen Ersoylu şöyle konuştu: “Yüreğimizi dağlayan deprem acısının ardından yaraların sarılmaya başlamasıyla beraber siyaset ortamı yeniden ısınmaya başladı. Öncelikle deprem süresince yapmış olduğunuz yardımlardan ve halihazırda yapmakta olduğunuz yardımlardan dolayı bu asil millet, millet olma şuuruyla, kardeşlik duygularıyla kendilerine uzatılan şefkat ve merhamet elini asla unutmayacaktır. Yine hepimiz şahitlik ediyoruz ki depremin ilk gününden itibaren devlet ve yöneticileri deprem bölgesindeki ağır kış şartlarına rağmen mümkün olan en kısa sürede deprem mağdurlarının yaralarına merhem olabilmek için sivil toplum örgütleri ve milletiyle birlikte yek vücut olarak olağanüstü gayret sarf ediyorlar.”

‘İŞBİRLİKÇİLERİNİ ÇILGINA ÇEVİRMİŞTİR’

“Geldiğimiz nokta itibariyle, devleti ve meşru hükümetinin, asrın felaketi olarak kayda geçen elim hadiseyi, ulaştığı yüksek sorun çözme kapasitesiyle ve eylem planı ile toplumun güvenini kazanması, hain planı hazırlayanları ve işbirlikçilerini çılgına çevirmiştir. Muhalefetin, milletin meşru yollarla vermediği iktidarı,  enkaz başında elde etme arayışı, siyasi cibilliyetlerinin gereğinden ileri geliyor. Lakin necip Türk milleti, enkazdan iktidar devşirmeye çalışan siyaset mühendislerine, eşeledikleri enkaza kimin gömüleceğini 14 Mayıs’ta sandıkta vurduğu tokatla yeniden gösterecektir.” Haber Merkezi

‘Büyük bir acının Afyon’da yaşanmaması için tedbir alalım’

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş asrın felaketi olan Kahramanmaraş depreminden sonra deprem bölgesi olan ilimizde yetkililerin hangi önlemleri aldığını sordu. Başkan Ertaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’yi büyük üzüntüye sürükleyen 11 İlimizi etkileyen iki büyük depremin yaraları sarılırken 20 Şubat akşamı Hatay (Defne) merkezi 6,4 ve hemen ardından Samandağ’da 5,8 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmesi binlerce canımızın yok olduğu ve binlercesinin yaralandığı depremle imtihanımızın süreceğini gösteriyor. Uzmanlar İstanbul’a dikkat çekerken Afyonumuzun da deprem bölgesinde olduğu yetkililerce bildirildi. Bu husus Afyon basınında gündeme getirildi. Afyon için bu ikazlara kulak veriliyor mu?  Yoksa ilgili ve yetkililer daha düşünüyorlar mı yoksa bu ikazlara kulak vermesi gerekenlerin üslupsuz ve kutuplaştırıcı dili terk ederek acilen Afyon için gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Bakınız 6 Şubatta 11 ilde meydana gelen depremde Afyon iyi bir sınav vermiştir. Başta Valilik, Belediyeler Sivil toplum Kuruluşları, Hayırsever vatandaşlarım, Siyasi Partiler, iş adamları… Gereğini yapmıştır. Daha ilk gün esnaflarımız, sanayi sitesi dostlarımız deprem yerine ulaşmış çorba dağıtımı barodan Avukatlar yemek dağıtımı ve diğer gönüllülerle Afyon gereğini yapmıştır.”

‘DEPREMDE HERKES GEREĞİNİ YAPMIŞTIR’

“Gelecek Partisi olarak diyoruz ki.  Depremde herkes gereğini yapmıştır. Kimse kimsenin hayrının az mı çok mu olduğu hususunda hüküm yürütemez çocuğun kumbarasındaki 10 lira ile iş adamına verdiği 10 milyon aynı değerde, fırından bir ekmek veren Ayşe Teyzenin ekmeği ile bir tepsi bükme yapan Fatma Bacının bükmesi, hac parasını veren amcanın parasıyla bir kucak odun veren dayımız, bizim için çok değerli Bunu biz yaptık siz neredesiniz diyerek kötü söz ve cümlelerle kötülemek kimsenin haddi değil. Halk böyle olunca şimdi kucaklaşma zamanı şimdi Afyon’da bir deprem olursa ne yapılır acil tedbir almamız lazım oraları gördük şimdi biz oradaki eksikleri Afyon’da yaşamamak için ne yapmalıyız. Gelecek Partisi olarak böyle büyük acının Afyon’da da yaşanmaması için tedbir alalım, arama kurtarma ekiplerini bilinçlendirelim. Ekipleri çoğaltalım binaları denetleyelim. Deprem kuşağındaki Afyon için toplanma çadır kurma yerlerini ayarlayalım bu süreci yönetecek bir ekip oluşturalım.  Afyon AFAD buradan kendine ders çıkartarak gönüllü insanımızı iyi yetiştirmesi elzem olmuştur. Vatandaşlarımızı bu hususta bilinçlendirelim Son olarak Gelecek Partisi olarak deprem için Afyonda en başta ahlaka-liyakate önem verilsin.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM