• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Devlet-Millet işbirliğinde güzel bir hizmet kazandırıldı

Devlet-Millet işbirliğinde güzel bir hizmet kazandırıldı

Dikici köyünde elektrikle çalışan köy içme suyunun yüksek maliyetleri sebebiyle, bu yıl KÖYDES (Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi) kapsamında Maliye Bakanlığından ayrılan ödenekle Dinar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince ihale edilen Güneş Enerjisi Sistemi Dikici köyünün içme suyu sistemine bağlanarak hizmete açıldı.

İşin kabulünden önce İl Genel Meclis üyeleri ve aynı zamanda Birlik Encümen üyeleri Ahmet Çetin ve Bilal Demiröz’le yapılan yatırımı yerinde inceleyen heyet daha sonra Köy Muhtarı Osman Gürcan’ın davetiyle Köy kahvesinde vatandaşla buluştular.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ YAPIMI TAMAMLANDI

Yapılan hizmetten memnuniyetlerini belirten köylüler köyün diğer sorunlarına ilişkin öneri ve taleplerini ilettiler, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya’da yapılan tesisin yarısının Dikici köylülerince karşılanmasından ve bu örnek davranıştan dolayı teşekkür etti. Dinar Dikici Köyü Güneş Enerjili İçme Suyu Sistemi Yapım İşi, Dikici Köyü Muhtarlığınca taahhüt edilen %50 şartlı bağış ve Dinar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince 2020 yılı KÖYDES Projesi kapsamında 125.087,08 TL bedel ile ihale edilmiştir.

İhale bedelinin %50 ‘si oranında ki 62.543,54 TL Dikici Köyü Muhtarlığınca karşılanarak Devlet Millet işbirliğiyle güneş enerji sistemi yapımı tamamlanmıştır. Güneş Enerji Sistemi 148 Panelden oluşan, 38,5 kW gücünde 9 Litre/Saniye kapasitesinde olup, yaz aylarında günde ortalama 10 saat, kış aylarında günde ortalama 3 saat tam kapasite ile çalışarak, yıl ortalaması günlük 6,67 saattir. Yıllık çalışma saati ortalama 7 saat, yıllık bazda ortalama günlük içme suyu basma kapasitesi 200 tondur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM