• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesi desteği

Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesi desteği

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nün talebi üzerine Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 54 yetişkin ve 4 çocuk yoğun bakım odasına kuru hava ve oksijen tesisatının kurulması için destek verecek.

Kuru hava ve oksijen tesisatının kurulması için gerekli 245 bin TL’yi bulan finansman, ATSO’nun desteğiyle karşılanması planlanacak. İnşaat bitiminde yoğun bakım ünitesinin ismi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yoğun Bakım Ünitesiolacak. Ünitedeki odalara ise, destek veren hayırsever iş insanlarının isimleri verilecek. Söz konusu destek hakkındaki protokol, Valilik Makamı’nda, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz’ın katılımıyla imzalandı.

GECE GÜNDÜZ BİR ARAYA GELEBİLİYORUZ

İmza töreninde bir açıklama yapan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, ATSO’ya teşekkür etti. Çiçek, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız, ilin her ihtiyacına koştuğu gibi pandemi sürecinde de bizim en büyük ihtiyacımız olan yoğum bakım ünitesi için destek verdi. İl Sağlık Müdürümüz’ün durumu Hüsnü SerteserBaşkanımız’a anlatması üzerine, Ticaret ve Sanayi Odamız elini yine taşın altına koydu. 54 yetişkin ve 4 çocuk odası yoğun bakımını üstlendiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odamız ile gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Başkanımız öncülüğünde tüm Yönetim Kurulu Üyeleri ile her konuda maddi ve manevi, gece gündüz bir araya gelebiliyoruz. Ben kendisine hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ, SALGIN KONTROLÜMÜZ ALTINDA

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de zor bir sınav verdiği pandemi sürecinde verdiği bu anlamlı destek için ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser nezdinde tüm oda üyelerine teşekkür eden Vali Gökmen Çiçek: “Hep birlikte alacağımız tedbirler ile salgın sürecini en az zarar ile atlatacağız. Her zaman belirttiğim gibi Afyonkarahisar olarak salgınla etkili mücadelemiz sürüyor. Şuanda her şey kontrolümüz altında. Vaka sayılarını en aza indirmek ve Covid-19’a yayılma fırsatı vermemek için İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerimiz ile birlikte tüm denetimleri yapıyor, İl Hıfzıssıhha Kurulu ile gerekli tüm önlemeleri alıyoruz. Sağlık ekiplerimizde bu süreçte zorlu bir mücadele örneği sergiliyor. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşanmaması adına gerekli önlemleri önceden alıyoruz. İşte bu kapsamda da olası bir yoğunluğa destek amaçlı yapılacak olan yoğun bakım ünitemize Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız destek veriyor. Kendilerine destekleri için teşekkür ediyorum. Bir kez daha tüm vatandaşlarımızı alınan tüm tedbirlere uymaları yönünde uyarıyorum. Lütfen maske, mesafe ve hijyeni artık hayatımızdan eksik etmeyelim” dedi.

ODA OLARAK BİR KATKIDA BULUNMAK İSTEDİK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de Vali Gökmen Çiçek’in değerlendirmeleri dolayısıyla teşekkür etti. Serteser, “Tüm dünyanın uğraştığı gibi Türkiye’de de başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, koronavirüse karşı ciddi uğraşı vermekteler. Ne yazık ki bu virüsü halen def edemedik. Sayın Sağlık İl Müdürümüz’ün bizi ziyaretleri, Sayın Valimiz’in oluru ile biz de Ticaret ve Sanayi Odamız olarak bir katkıda bulunmak istedik. Bir canın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah 54 yetişkin, 4 çocuk yoğun bakım odasını hizmete açacağız. Tüm hastaların şifa bulmasını diliyoruz. Bize böyle hizmet etme fırsatı verdikleri için Sayın Valimiz’e teşekkür ediyoruz. Şehrimiz ile ilgili her konuda, Sayın Valimiz’in direktifleri doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

BAKANLIK’TAN ÇOK FAZLA TIBBİ CİHAZ VE ARAÇ GELDİ

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz da hayırseverlerin desteklerinin önemine dikkat çekti. Korkmaz, “Bu zor dönemde Bakanlığımız, Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz ile birlikte Afyonkarahisar’a sağlık anlamında yatırımlar yaptık. Yoğun bakım ünite sayılarımız iki katına çıktı. Bakanlık’tan çok fazla tıbbi cihaz ve araç geldi. Afyon’da Ticaret ve Sanayi Odası gibi Afyon sevdalılarının, vatandaşlarımızın zarar görmesini istemeyen birçok güzel insan tarafından sağlık sektörüne bağışlar yapılıyor. İsmi duyulan, duyulmayan bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Şu anda bağış yapmak için vatandaşlarımız, büyüklerimiz bize sürekli başvuruyorlar. Allah razı olsun, Hüsnü Serteser Başkanımız bizi kırmadı. Devlet Hastanesi A Blok’ta 54+4 yataklı yoğun bakım ünitesi desteği sağlıyor. Kendilerine ve ismini duyurmak istemeyen bütün bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM