• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Kurban Bayramı mesajı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Kurban Bayramı mesajı

(DP Basın Merkezi – 30 Temmuz 2020) Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, geçtiğimiz Ramazan Bayramında olduğu gibi bir kez daha covid-19 salgını sebebiyle alınması gereken tedbirleri hatırlatarak milletimizin bayramını kutladı.Sosyal mesafe tedbirine özellikle vurgu yapan Genel Başkan Uysal, böylesine zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde geride bırakacağımıza ve eski bayramlarımıza kavuşacağımıza inandığını söylediği mesajında şunları kaydetti:


 


“Kurban Bayramı’nda yardımın ve infakın da anlamı her zamankinden farklı bir mahiyet taşıyor”


“Koronavirüs salgını sebebiyle, birlikteliklerin, beraberliklerin, bir mekanı, anı, zamanı dahi beraberce paylaşmanın mahiyetini daha da çok kavradığımız, salgın öncesinde kıymetini bilmediğimiz pek çok değeri hatırladığımız, sıradan olduğunu düşündüğümüz birçok şeye şimdilerde hasret kaldığımız bir dönem geçiyoruz. Bayramlarda dile getirdiğimiz “sağlık” ve “afiyet” temennileri bu dönemde çok daha kıymetli hale geldi. Ve idrak etmekte olduğumuz infak, yardımlaşma ve paylaşmanın adı olan Kurban Bayramı’nda yardımın ve infakın da anlamı her zamankinden farklı bir mahiyet taşıyor.


 


“Bugün gözettiğimiz fiziki mesafe,daha büyük ve aşılamaz mesafeler, hasretler için bir engel”


Olağan bir zamanda geçirdiğimiz bayramlarda, sevgimizi göstermenin bir aracı olan ne varsa şimdi tam tersi ile vaki. Bu dönemde acı ki, yakınlarımıza, eş, dost ve akrabalarımıza, büyüklerimize sevgimizi anlatmak, mesafeyi koruyarak, bu salgından kendimizi ve çevremizi önlemler dahilinde kollayarak mümkün.Unutmamak gerekir ki bugün gözettiğimiz fiziki mesafe, daha büyük ve aşılamaz mesafeler, hasretler için bir engel aslında. Dolayısıyla, yine buruk bir biçimde geçireceğimiz bu bayram, kıvançla idrak edeceğimiz, vuslatın hakim olduğu başka bayramlar için bir başlangıç olacak kuşkusuz.Eminiz ki ayrılıkları körükleyen, ayrışmaları, kavgaları, kutuplaşmaları eken, büyüten zihniyetlere de ders olacak bir nihayete kavuşacağız.


“Milletimiz atide de gönüllerde birleşecek”


Çok zorluğu birlikle aşan milletimiz, baki birliği için ilk kez mesafeleri araç edecek. Ama bu mukaddes gün ve anların hatırına mazide olduğu gibi atide de gönüllerde birleşecek, kenetlenecek. İnanıyoruz ki milletçe bu büyük sıkıntıyı da geride bırakacak, eski bayramlarımıza kavuşacağız.


Bu inançla ve bu mübarek günün hatırına kabul olacağını umarak tez vakitte bu salgın hastalıktan kurtulmayı diliyor, dinimizin emri, insanlığın gereği olarak yaptığımız yardımların kabul olması, bir selamın, bir gülümsemenin dahi “infak” kabul edildiği hatırlatması ile milletimin bayramını tebrik ediyorum.


 


Kurban Bayramınız mübarek olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM