• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Demokrat bir Cumhurbaşkanı olacak”

“Demokrat bir Cumhurbaşkanı olacak”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal “Türkiye’de Demokrat Parti’yi iktidar edeceğiz ve Demokrat Partili bir cumhurbaşkanı seçeceğiz”

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Merkezde düzenlenen rozet takma töreniyle Demokrat Parti’ye resmen katıldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Sayın Enginyurt’un siyasal mühendisliklerle çözüm arayanlara da ortaya koyduğu irade ve akıl ile öncülük yaptığını düşünüyorum” dedi.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt,“Gültekin Uysal kardeşimin daveti üzerine hiç tereddüt etmeden Demokrat Parti’ye katıldım. Türkiye’de Demokrat Parti’yi iktidar edeceğiz ve Demokrat Partili bir cumhurbaşkanı seçeceğiz” dedi.Genel Merkeze Eşi hanımefendi ile birlikte gelen Enginyurt’u Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte çok sayıda Demokrat Partili karşıladı. Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Demokrat Partiye katılımı dolayısıyla düzenlen törende Genel Başkan Gültekin Uysal şöyle konuştu, “Büyük bir hayali gerçekleştirmek adına adım atıyoruz”dedi

“İDEAL BİRLİKTELİĞİ YAPMASI GEREKEN İNSANLARIN MAKAM MEVKİ BİRLİKTELİĞİ YAPTIKLARINI GÖRÜYORUZ”

Uysal, “Süreç içinde azami düzeyde prensip, ideal birlikteliği yapması gereken insanların asgari düzeyde makam mevki birlikteliği yapar hale geldiği bir Türkiye portresiyle karşı karşıyayız. Böyle bir iklim içerisinde sağımızdan solumuzdan yapılan telkinlere rağmen, inandığımız değerleri Türk siyasetinde yeniden ete kemiğe büründürmek, kuvvetli bir sese, kuvvetli bir soluğa büründürmek adına mücadele ediyoruz. Bugün de Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt beyin koyduğu irade, bu yürüyüşte ülke adına, millet adına bir mecrayı açabilmemiz adına bizim için çok kıymetlidir. Hakikaten TBMM’de temsil ettiği insanlarımızın hak ve hukukunu koruyabilmekiçin azami iradeyi hem TBMM’de hem diğer platformlardaortaya koyduğunu milletimiz zaten biliyor. ”

“SİYASAL MÜHENDİSLİKLERLE ÇÖZÜM ARAYANLARA ÖNCÜLÜK YAPTI”

Sayın Enginyurt’un, dalga dalga dezenformasyon bültenleriyle insanlarımızın zihninin bulandığı noktada başka başka mecralarda çözüm arayan siyasal mühendisliklerle çözüm arayanlara da irade ve akıl ortaya koyarak öncülük yaptığı kanaati içerisindeyim. Başta kendisine, kıymetli eşine, ailesine, başta Ordulu hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza, mücadele arkadaşlarına müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Gönülleri, gözleri, kulakları buralardan çıkacak iradede olan, Anadolu’nun her noktasındaki tüm dava arkadaşlarıma, milletimize, devletimize bu katılımın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin.”

“HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN DEMOKRAT PARTİ’YE KATILDIM”

2,5 yıldır tanımaktan memnuniyet duyduğum, adamlığıyla, şahsiyetiyle, duruşuyla, beyefendi kişiliğiyle Gültekin Uysal kardeşimin daveti üzerine hiç tereddüt etmeden Demokrat Parti’ye katıldım. Bugün amcam beni arayıp hayırlı olsun dediğinde çok duygulandı ve şöyle dedi; Allah senden razı olsun, 20 yıl sonra babamın partisine döndün”Demokrat Parti’de şunu gördüm; Demokrat Parti’de iade bekleyenler yok, avanta peşinde koşanlar yok, 70-75’ine merdiven dayamış olmasına rağmen Muhammet Kelleci’sinden, Ahmet Okur’una, Adnan Turfan’ındanAhmet Uyanık’ına, Fadıl Ünver’inden Hamdi Üçpınarlar’ına kadar hepsinin 25’lik delikanlı ruhuyla Türkiye’yi demokrat yapmak, büyük Türkiye yapmak istiyorlar. Böyle bir hareketin içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Bu vesileyle beni Demokrat Parti ailesine, 73 yıllık bir harekete beni, ailemi, arkadaşlarımı kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilsin; Cemal Enginyurt olarak 1979 yılında ülkücü olurken hiç kimsenin telkini ile olmadım. Necip Fazıl Kısakürek’in kim var diye seslenilince sağına ve solunabakılmaksızın tek ben, ben varım cevabı verisi, benim olmadığım yerde bir başkası yoktur anlayışına sahip olarak mücadele ettim. Gültekin Uysal beyefendi TBMM’de tek başına Kırat’ı temsil ederken de onunla her zaman gurur duydum ve 2,5 yıldır her zaman yanında durdum. Şimdi de kim var diye soramadan dün de okuduğum şiirdeki gibi ikimiz birlikte ikimizi 20 yapacağız, 20’mizi 300 yapacağız ve Türkiye’de Demokrat Parti’yi iktidar edeceğiz. Gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum. Herkes bunu böyle bilsin” İfadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve çalışma arkadaşlarına Kırat rozetlerini taktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM