• DOLAR
  $1.243,59
 • EURO
  $0,3667
 • ALTIN
  $21.441,19
 • BIST
  1,0557
Darbe anayasasından nasıl kurtuluruz diyerek bir gayret göstermemiz gerekiyor

Darbe anayasasından nasıl kurtuluruz diyerek bir gayret göstermemiz gerekiyor

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve BBP heyetini genel merkez’de ağırladı. Genel Başkanların gündeminde yeni anayasa vardı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir araya geldi. Görüş alışverişinde bulunan heyet daha sonra açıklamalarda bulundu.  Genel Başkanların gündeminde yeni anayasa vardı. “Her siyasi partinin kendine has fikirleri var” diyerek sözlerine başlayan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “ Siyasetin değişmesi lazım.  Özellikle bölgemizde ceyran eden sorunlara daha farklı perdelerde bakmak memleketin meselelerine çözüm bulma ihtiyacımız var.  Bu çerçevede memleketin meselelerini konuştuk.  Sayın Erdoğan’ın yeni bir anayasa sözü ile beraber çıkan, tartışmaları değerlendirdik.  İşleyen hukuk ve demokrasi’yi geleceğin Türkiye’sinemiras bırakmak mecburiyetindeyiz.  Ülkemiz de 15 Temmuz sonrasında yaşanan travmalar var. Milyonların işsiz kaldığı bir Türkiye noktası var.  Bütün bu can alıcı gündem yerine maalesef siyasetin magazini diyebileceğimiz konuların daha fazla yer aldığını görüyoruz.  Türkiye’nin yaralarını saracağımız değerlendirmelerimiz ve paylaşımlarımız oldu.  Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunun farkındayız.  İktidar gerçek gündem üzerinden siyaset yapmalıdır. Ben ziyareti için Sayın Genel Başkanımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.

KONUŞUP ANLAŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR MESELEMİZ YOK

“Demokrat parti türk demokrasinin çınarlarından” diyerek sözlerine başlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise; Bugün yeni bir anayasa için Demokrat Parti ile görüş alışverişimiz oldu. Demokrat Parti ile geçmişten bugüne kadar yakın ilişkilerimiz oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Demokrat Parti ile konuşup anlaşamayacağımız hiçbir meselemiz yok. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yeni anayasa çağrısını önemsiyoruz. Önemsemenin ötesinde samimi buluyoruz. Değerlendirilmesi gereken bir fırsat olarak görüyoruz.  Hepimiz bu darbe anayasasından nasıl kurtuluruz diyerek bir gayret göstermemiz gerekiyor. Sürecin sonuna geldiğimiz de kimin samimi olarak düşünceye katkı verdiğini milletimiz mutlaka değerlendirecektir. Her siyasi partinin olduğu gibi bizimde kırmızı çizgilerimiz var ve bu yüzden görüş alışverişinde bulunmayı önemsiyoruz.  Siyasetteki kızgınlığın, öfkenin, ayrışmanın Türkiye’ye bir faydasının olmadığını düşünüyorum.  İttifak olarak isteyen herkes istediği yerde durabilir. Hangi ittifaktan olursak olalım ülkenin bütünlüğünü istiyorsak bir araya gelip konuşabilmeliyiz. Biz bugün bunu gerçekleştirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM