• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
Daha büyük  yatırımlara ev sahipliği yapacağız

Daha büyük  yatırımlara ev sahipliği yapacağız

Uzun süredir beklenen OSB’nin alanının genişletileceği müjdesi verildi. 314 parsel sayısı bulunan, 284 işletmede yaklaşık 9 bine yakın çalışanın istihdam edildi. Organize Sanayi Bölgesi genişletilecek.

1984 yılında faaliyetine başlayan Merkez Organize Sanayi Bölgesinde yeni yatırımcılara sunulabilecek alanlar oluşturmak için genişleme çalışmaları sunulabilecek alanlar oluşturmak için genişleme çalışmaları sonuçlandırıldı.

İlimizin istihdamına en büyük katkıyı sağlayan Bölge Müdürlüğü’nde yüzde 100 doluluk oranına ulaşılması nedeniyle yatırımcıların yer tahsisi konusundaki talepleri karşılanamıyordu. Bu konuda daha önce OSB yönetimiyle görüşen Vali Gökmen Çiçek ile Milletvekilleri ve Belediye Başkanının da desteği ile yaptıkları girişimler sonuç verdi. 314 parsel sayısı bulunan, 284 işletmede yaklaşık 9 bine yakın çalışanın istihdam edildi Organize Sanayi Bölgesi genişletilecek.

AFYONKARAHİSAR GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DEĞİŞİM YAŞIYOR

Afyonkarahisar’ın gözle görülür bir değişim yaşadığını vurgulayan ve şehrin bir cazibe merkezi olduğunu söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Gizemli Şehir diyerek tanımladığımız Afyonkarahisar her geçen gün gelişmekte ve değişmekte. Gerçekten gözle görülür bir değişim yaşıyor. 10 yıl önce gelenlerin tanıyamadığı, ilçeleriyle ile birlikte büyüyen ve bizleri gururlandıran bir şehir haline geldi. Ankara’ya yakın olması, yolların kavşak noktasında olması, yatırımcılar açısından cazibe merkezi olmamızı ve onların Afyonkarahisar’ı tercih etmesini sağlıyor. Öyle tahmin ediyorum ki bu hızla gittiğimizde çok daha büyük firmalar ve yatırımlara ev sahipliği yapacağız” dedi.

AFYONKARAHİSAR İÇİN EN GÜZEL HABERLERDEN BİRİSİNİ ALDIK

Yeni yatırımcıların gelmesi açısından genişlemenin önemli olduğuna dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Son zamanlarda OSB’nin doluluğa ulaşması, gelen yatırımcıların fazla olması bizim gündemimizdeydi. Bu konuda hep birlikte beyin fırtınası yaptık. OSB’yi genişletiyoruz. Yatırım için yer isteyen ve bekleyen tüm yatırımcıya yerimiz hazır. Birkaç ay içinde hazır olarak yeni alana tüm yatırımcıları yatırım yapmaya davet ediyoruz. Sayın Milletvekillerimizin ve OSB yönetimine üstün gayretleri için teşekkür ediyorum. Kamulaştırma çalışmaları başladı. İnşallah daha büyük ve daha güzel bir OSb’ye önümüzdeki yıl kavuşuruz” açıklamalarında bulundu.

İNŞALLAH KISA SÜREDE BU ALAN KAMULAŞTIRILACAK

Afyonkarahisar’ın tarım, gıda, hayvancılık, mermer, termal konusunda Türkiye’de ve dünyadan bilinen bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Ali Özkaya şöyle devam etti: “Son dönemde sanayi tesislerinde yüksek kalite ve teknoloji üretimleri ile adını duyurmaya başladı. Son dönemde gelen yatırımcıların ihtiyacı olan daha geniş alanları karşılamak amacıyla gösterdiğimiz gayret sonuca ulaşmış görünüyor. Daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla katma değerin şehrimize kazandırılacak olmasına el birliğiyle, gönül birliğiyle katkı sunacağız. İnşallah bu yıl OSB, Devlet Demiryolları ile iltisak hakkını yapacak. AFRAY Projemizin bir parçası ile buraya da ulaşılacak. Burada üretilen ürünler istasyonlara, limanlara daha ucuz maliyetle ulaşmasını temin edeceğiz.”

BÜYÜK YATIRIM VE İSTİHDAM SAĞLAYACAK FİRMALAR HIZLA GELECEK

OSB’nin genişlemesiyle yeni firmaların ve yatırımcıların hızla geleceğini söyleyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “TBMM’nin tatil olmasıyla birlikte Afyonkarahisar’da esnafımızla, vatandaşımızla ve iş dünyası ile toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bugün de burada sonucu güzel olacak bir toplantı gerçekleştirdik. Hükümetimizin uygulamasıyla ada bazında kamulaştırmanın çıkmasıyla birlikte OSB’lerine yatırım yapmak isteyenlere kamulaştırılacak alanların açılmasıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah yeni alanın açılmasıyla Afyonkarahisar’ımıza büyük yatırım ve istihdam sağlayacak firmalar hızla gelecek” diye konuştu.

İSTİMLÂK VE ALT YAPI KONUSUNDA DESTEK OLACAĞIZ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise konuşmasında: “Belediye olarak da OSB’de daha fazla yatırımcıya yer açalım, daha fazla istihdam, daha fazla üretim sağlayalım düşüncesindeyiz ama büyük firmalar için yerimiz kalmamıştı. OSB’nin genişlemesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyordu. Daha önce topluca yapılacak parselleme işleminin parsel bazında da yapılabileceği müjdesi gelince bizler de elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret göstereceğiz. İstimlak olayında biz devredeyiz, alt yapı konusunda da destek olacağız. El birliğiyle yatırımcıları Afyonkarahisar’a çekelim ve daha çok istihdam sağlayalım” ifadelerini kullandı.

BU YILIN 6 AYINDA PARSEL AÇMAK İSTİYORUZ

OSB’nin büyümesiyle ilgili sürecin uzun süredir devam ettiğini kaydeden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay: “Milletvekillerimizin, Valimizin, belediye başkanımızın da söylediği gibi 2016- 2017 yılında yatırım programına giren organizemizin büyümesiyle ilgili çalışmalar uzun süredir devam ediyordu. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız çok ciddi şekilde bu işe önem veriyorlardı. Ne yapılması gerekiyorsa tüm isteklerimizi geri çevirmiyorlardı. Sağ olsunlar biraz önce vekillerimiz, belediye başkanımız, valimiz konuyla ilgili geniş bir bilgilendirme yaptı. Söylenildiği üzere çok hızlı ve seri bir şekilde yatırım yapmaya gelecek tüm sanayicilere parselasyon ve kamulaştırma alanında belediye başkanımızla birlikte ortak çalışarak, bu yılın ilk 6 ayında yatırımcıya parsellerimizi açmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Toplantıda yapılacak öncelikli çalışmalar, genel sorunlar ve OSB Yönetiminin talepleri görüşülerek, neler yapılabileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM