• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Cumhuriyetimiz 98 yaşında

Cumhuriyetimiz 98 yaşında

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılı törenlerle kutlanıyor. Afyonkarahisar’daki törenler dün Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Bugünkü törenler 09.20’de Vali Gökmen Çiçek’in tebrikleri kabulü ile başlayacak.

 

 

Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimiz, bugün 98 yaşında. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, dış temsilciliklerimizde coşkuyla kutlanıyor. Afyonkarahisar’daki törenler dün Kocatepe Parkı’ndaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından bir manga asker tarafından saygı atışı yapıldı. Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumuna AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Cumhuriyet Başsavcısı fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve diğer ilgililer katıldı. Daha sonra 21 pare top atışı gerçekleştirildi. Kamu binaları başta olmak kurum ve kuruluşlarla evlere Türk bayrakları asıldı.

BUGÜNKÜ TÖRENLER VALİ ÇİÇEK’İN TEBRİKLERİ KABULÜ İLE BAŞLAYACAK

Bugünkü törenler 09.20’de Vali Gökmen Çiçek’in tebrikleri kabulü ile başlayacak. 09.49’te Zafer Müzesi yanında Afyonkarahisar Belediyesi’nce hazırlanan “Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri” adlı fotoğraf sergisi açılacak. Cumhuriyet Bayramı töreni ise saat 10.00’da başlayacak. Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek halkın ve bayrama katılan kuruluşların bayramını kutlayacak. Vali Çiçek’in konuşmasının ardından şiirler okunacak, halk oyunları oynanacak, kahramanlık türküleri okunacak ve mehteran takımı gösterileri yapılacak. Kübra Ergün

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM