• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde  ‘O Ses CAL’ ses yarışması yapıldı

Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde  ‘O Ses CAL’ ses yarışması yapıldı

Cumhuriyet Anadolu Lisesi (CAL) Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sema Acar’ın koordinatörlüğünde birinci dönemin son haftasında ‘O Ses CAL’ yarışması düzenlendi.
CAL’da düzenlenen ‘O Ses CAL’ adlı ses yarışmasında jüri üyeliğini okulun müzik öğretmeni Selin Bahadır, İngilizce Öğretmeni Esra Sarıca Tuncer ve Tarih Öğretmeni Bayram Özer yaptı. Yarışma ile yetenekli öğrencilere yeteneklerini sergileme fırsatı sunuldu. Sadece ses yarışması olmakla kalmayıp bir hafta boyunca okul öğrencileri kaliteli vakit geçirerek sanata doymuş oldu. Geride kalan bir dönemin stresini atan öğrenciler yeni döneme enerjik bir şekilde başlama olanağı buldu. Okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler için moral haftası niteliğinde olan bu yarışma profesyonel bir şekilde tamamlanırken, Türkiye’de devlet okulları arasında bir ilke imza atıldı.
BİRÇOK ETKİNLİK DÜZENLENDİ
Okulun tiyatro ekibi ‘Ünlüler Yarışıyor’ adlı skeciyle CAL ailesini güldürürken Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şükrü Özay şiirlere fısıldayarak katılımcıları etkiledi. Okul dans üçlüsü sergiledikleri performansla yine oradakileri 90’lara götürdü. Cumhuriyet Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi Coğrafya öğretmeni Müzeyyen Çetinkaya önderliğinde Çakal Çökerten zeybeği sergilenirken, sürprizler bunlarla da sınırlı kalmayarak Esra öğretmen ile öğrencilerden Yunus Emre Alpata düet yaparak profesyonellere taş çıkartan performanslarıyla finalde herkesi şaşırttı. İngilizce öğretmeni Güneş Soybilgen ve Almanca Öğretmeni Barış Çelik de şarkılarıyla yarışmaya renk kattı. O Ses CAL yarışması birincisi seçilen ve Öğretmen Selin Bahadır’ın takımından olan Aslınur Çelik ödül olarak çeyrek altın kazandı. Ödül Okul Müdürü Mustafa Ali Ayyıldız tarafından takdim edildi. Ses yarışmasında dereceye giren diğer öğrenciler ödüllerini aldı. Şube bazında okul birincileri de bu törenle ödüllendirildi. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM