• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhur İttifakı bu ülkenin yarınlarına bugün olduğu gibi yarında sahip olacaktır

Cumhur İttifakı bu ülkenin yarınlarına bugün olduğu gibi yarında sahip olacaktır

26 Ağustos Çarşamba günü Şuhut ilçesinde başlayan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Teşkilatının ilçe kongreleri, 29 Ağustos Cumartesi günü Çay ilçesinde sona erdi. İlçe kongrelerinin tamamına katılan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve İl Başkanı Mehmet Kocacan, 30 Ağustos günü ise yeni seçilen 17 ilçe başkanı ile birlikte Kocatepe bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe kongreleri Sinanpaşa, Bayat, Çobanlar ve Çay ilçesinde gerçekleşmesinin ardından 17 ilçe de tamamlanmış oldu.

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve İl Başkanı Mehmet Kocacan, 30 Ağustos günü ise yeni seçilen 17 ilçe başkanı ile birlikte Kocatepe bir araya geldi. Haftasonu 4 ilçe de yapılan ilçe kongrelerine MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Mehmet Kocacan, il yönetimi, Ülkü Ocakları Başkanı A. Timur Bayram ve delegeler katıldı. Kongreler koronavirüs  (covid 19) tedbirleri altında, sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşti. Kongreler saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilçelere göndermiş olduğu kongre mesajı ile başlatıldı. Sinanpaşa ilçesinde İsmail Karagöz, Bayat ilçesinde Bayram Eski, Çobanlar İlçesinde Mehmet Uysal ve Çay İlçesinde Ali Erol ilçe başkanlık görevine seçildiler.

“CUMHUR İTTİFAKINI YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Cumhur İttifakının önemine vurgu yapan Milletvekili Taytak, “Biz 2016 yılında önce AK Parti ile milli meselelerde, terörle ilgili meselelerde, FETÖ ile ilgili meselelerde hep karşı karşıya geldik.  Ancak 2016 sonrasında kurulması gereken bir ruh ile yine Genel Başkanımızın Yedikapı da başlatılan yerli ve milli anlayışla şimdi ülke pek çok problemlerini çözebilecek noktaya gelmiştir. İşte biz bunları ifade ederken bazı muhalefet partileri pandemiden dolayı acaba ülke de sıkıntı olurda bunlar gider mi diyecek kadar basit ve alçakça bir anlayış içersine girmişlerdir. CHP Atatürk’ün çizgisinden çıkmıştır. Diğer siyasi partiler HDP ile birlikte Zillet İttifakının devamı adına mücadele vermektedir. Deva ve Gelecek Partisi bir parti kurarak. Yüzde 1 veya 1.5 gibi oy oranı alarak acaba bu Cumhur İttifakını yıkabilir miyiz? diye uğraşmaktadırlar. Ama biz diyoruzki Cumhur İttifakı devam ettirilecektir ve Cumhur İttifakı bu ülkenin yarınlarına bugün sahip olduğu gibi yarında sahip olacaktır” diye konuştu.

TAYTAK, 17 İLÇE BAŞKANI İLE KOCATEPE BİR ARAYA GELDİ

İlçe kongrelerinin tamamlandığını belirten MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, yeni seçilen ilçe başkanları ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı günü Kocatepe’de bir araya geldiklerini ifade etti. Taytak, “26 Ağustos 1071 Anadolu’nun anahtarı, 26 Ağustos 1922 Anadolu’nun kilididir. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nin fazilet ve fıtrat bakımından devasa bir adımı, soy ve ruh açısından dev bir ayağıdır. Bundan 98 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de sabah saat 05:30’da Türk topçularının ateşi ile Büyük Taarruz Şuhut topraklarında başlatıldı.  30 Ağustos 1922’nin Dumlupınar’ında Gazi Mustafa Kemal Atatürk kumandasındaki şanlı Türk askeri, Sultan Alparslan ve kahraman neferlerinin emanetine canları pahasına kol kanat germişler, sahip çıkmışlardır. 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında yalnızca bizim değil; ezilmiş bütün ulusların hatta tüm insanlığın, özgürlüğe,kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. 30 Ağustos gününde bu anlamlı günde yeni seçilen 17 ilçe başkanımız ile birlikte Kocatepe’de bir araya gelerek ilçe kongrelerimizi taçlandırmış olduk” dedi.

“İLÇE KONGRELERİMİZ TAMAMLANDI”

‘İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak’ sloganıyla 17 ilçe de kongrelerin tamamlandığını söyleyen MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, Kongrelerin Koronavirüs tedbirlerine uyularak gerçekleştiğini söyledi. Kocacan, “İlimizde ilçe kongrelerimiz Sinanpaşa, Bayat, Çobanlar ve Çay ilçesinin ardından tamamlanmış oldu. 17 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Merkez ilçe kongremizi ise önümüzdeki ay gerçekleştireceğiz. Şimdiye kadar partimize emek vermiş eski ilçe başkanlarımızı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunarken bayrağı devralan yeni başkanlarımıza ve yönetimlerine de başarılar diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM