• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çok sinsi bir virüs ile mücadele ediyoruz tedbiri elden bırakmamalıyız

Çok sinsi bir virüs ile mücadele ediyoruz tedbiri elden bırakmamalıyız

 

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, “2022’nin başında COVİD-19 salgınının sona ereceğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, en kötü senaryonun geride kaldığını, virüsün ilk yayılmaya başladığı 2020 yılına göre virüs hakkında daha fazla bilgiye sahip olunduğunu belirtildi.

KURALLARA UYMAK ÇOK ÖNEMLİ

COVİD-19 salgınında yaşanan gelişmeleri hiç kimsenin önceden bilemeyeceğini vurgulayan ve kendi tahminini açıklayan Kluge; “2022’nin başında salgının sona ereceğini düşünüyorum.” dedi. Kluge, “Virüs olmaya devam edecek, ancak kısıtlamalara ihtiyaç olacağını düşünmüyorum. Bu iyimser bir mesaj” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yaptığı açıklamaya rağmen vatandaşlara uyarılarda bulundu. Korkmaz; “Evet Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir açıklama yaptı. Ama net bir şey söylememiz mümkün değil, her ihtimale karşı yinede tedbiri elden bırakmamalıyız, çok sinsi bir hastalık ile mücadele ediyoruz.Kurallara uymalıyız. Her yerde dendiği gibi sosyal mesafenin, izolasyonun, maskenin ne kadar önemli olduğunu vatandaşlarımız artık daha iyi biliyor. Bir kırılma noktasındayız, eğer bu kırılma noktasını iyi bir şekilde atlatırsak, bu hastalığı daha rahat olacağız. Bu anlamda sıkıntıya düşmeden süreci tamamlamış olacağız. Ben şehrimizde tedbirlere uyan tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞU AN İTİBARİ İLE BİR SIKINTIMIZ YOK

Korkmaz;  DSÖ’nün açıklamasına göre COVİD-19’a karşı geliştirilen aşıların ne kadar efektif olduğunu çok sıkı takip ettiklerini, gerek görülmesi halinde aşıların yeni mutasyonlara göre düzenlenebileceğini ve mutasyonlar için temelden aşı üretmeye gerek olmadığını belirtildi.  Ancak ben Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü olarak vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; “Mutasyonları çok ciddiye alalım. Aşı uygulamasının genişlemesi ve sayıların azalmasına aldanıp kuralları ihlal etmeyelim.  Sayıların azalmasına rağmen bazı yerlerde kısıtlama kararları almak zorunda kalınabiliyor. Kurallara uymadığımız zaman hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğunu görüyoruz. Sonuçta hepimizi etkileyen zor bir dönemden geçiyoruz. Hem kendimizin hem de yakınlarımızın hastalanması endişesini yaşarken, aynı zamanda mesleğimizi uygulayıp, hastalığın yayılmasını engellemeye ve hastalarımızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Covid hastalarına yönelik poliklinik hizmeti tetkiklerin ve günü birlik tedavileri düzenlediği alanlar ayarladık. Gelebilecek olan tüm hastalarımıza yönelik, her türlü hizmeti vermekteyiz.  Hastanelerimiz ile beraber ortaklaşa yaptığımız koordinasyon ile bu hizmeti en üst düzeyde götürmekteyiz. Şu an itibari ile bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM