• DOLAR
  $3.738,9500
 • EURO
  $1,0820
 • ALTIN
  $61.890,2500
 • BIST
  1,1614
‘Çocukları pazara hayvan götürür gibi taşıyorlar!’

‘Çocukları pazara hayvan götürür gibi taşıyorlar!’

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısında İscehisar’da yaşanan ve beş çocuğun öldüğü servis kazası üzerinden taşımalı eğitimi eleştirdi.

Mısırlıoğlu, “Servis şoförünün sorunlu olduğunu dile getirerek  ‘Çocukları pazara hayvan götürür gibi taşıyorlar’ dedi. Dünya Kız Çocukları Günü’nde “ 4 kız çocuğumuzu koruyamadık bu ayıp bize yeter” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

‘PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN BİR SERVİS ŞOFÖRÜ’

Başkan Mısırlıoğlu dün ilimizde meydana gelen kaza nedeniyle üzüntülerini belirterek kaza ile ilgili şunları söyledi: “İlimizde ve ülkemizde olağanüstü durumlar oluyor. Bunlardan birisi de İscehisar Belediyesi’ne bağlı Çatağıl Köyünde 11 tane evladımızı taşımalı sistemle bulundukları köyden alıp 10 kilometre ötedeki başka bir köyün okuluna nakleden servis aracının kaza yapması sebebiyle 5 tane evladımızı toprağa verdik. Allah gani gani rahmet eylesin, ailelerine de sabır versin. Kazada vefat eden çocuklarımızın 5’inden 4’ü kız çocuğuydu. Biz kocaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak dünya kız çocukları gününde koruyamadık onları bu ayıp bize yeter.”

ŞOFÖR PAZARA YETİŞECEĞİM DİYE KAZA YAPTI

Konuşmasında Çatağıl köyü muhtarı ile görüştüğünü belirten Muhammed Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çatağıl’ın toplam 4 mahallesinde 67 tane ortaokula giden öğrenci varmış. 4 tane sınıf olsa ortalama 16-17 çocuk düşer sınıf başına. Çocuk sayısı az değil. Ortaokul faaliyete geçebilir. Orada okul var ve eğitim aldırabiliriz.  Servisçi 67 öğrenciyi taşıyor. Evinin önünden de almıyor. Aldığı noktaya kadar yürütüyor, gelmeyen çocuğu bırakıp gidiyor, çocuğu ineceği yerde indirmiyor. Böyle psikolojik sorunları olan bir servis şoförü. Pazartesi günü İscehisar’ın pazarı. Pazara geç kaldım ayağıyla, çocukları bir an evvel okula atıp pazara adam yetiştireyim koşturmasıyla giden bir servis şoförü. İki haftadır üzerinde durduğum konu, eğitim konusuydu ve bu olay da üzerinde durmam gerektiğinin göstergesi.”

ÇOCUKLARIMIZ KADERLERİYLE BAŞ BAŞA

“Afyon’un Afyon’un eğitim sistemi böyle bir durumda. Hemen her yerinde böyle sorunlar var” diyen İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, şöyle devam etti: “Hiçbir teftiş yok, denetleme, takip sistemi yok. Kendi bildiğine, vitesi boşa atılmış arabanın gittiği gibi kendi halinde rölantide salınmış gidiyoruz. Böylesi bir milli eğitim müdürü ve paralelinde şubelerdeki bağlantıları bunların hiçbirini takip etmiyorlar. Çocuklarımız kaderleriyle baş başa, kırsalda durum içler acısı.  Oraya gittiğimizde çocukların aileleri devletten artık hiçbir şey istemiyorlar. Bir anne, bizim isteklerimizi gözler kör oldu görmedi, kulaklar sağır oldu duymadı dedi. Burası cennete de çevrilse devletten bir şey istemiyoruz diyorlar oradaki aileler.”

Konuşmasına hobi bahçeleri üzerinden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yüklenen Mısırlıoğlu, “ Eğer o gün hobi bahçelerini böyle yapacağız deseydiniz, bugün belediye başkanı koltuğunda oturmuyordunuz” ifadesine yer verdi.

TELEKOM HATTI İZİNSİZ DÖŞENİYOR İDDİASI

Afyonkarahisar kent merkezindeki Telekom kazılarına da değine İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Ulaştırma Bakanlığı’nın izni olmadığı halde Afyon’un her yerine hat döşüyor” görüşünü ileri sürdü,  Başkan Zeybek’e seslenerek, “Sen bu izni nasıl verirsin ve neyin karşılığında verdin Sayın Başkan açıkla. Bu firma kazı yaparken Türk Telekom hatlarını koparmış, zarar vermiş. Bu gidişe bir dur deyin. Memleketi yolgeçen hanına çevirdiniz. Biz hizmete değil ranta karşıyız” dedi.

ÇÖL AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

Başkan Mısırlıoğlu, trafik kazasında hayatını kaybeden Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hicret Tevhide Çöl’e Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı dileklerini iletti.

 1. YAŞ KUTLAMALARINA HAZIRLANIYORUZ

İYİ Parti’li Mısırlıoğlu, partisinin 4. Yaş günü kutlamalarının 22 Ekim Cuma günü Afyonkarahisar’da başlayacağını da belirterek, ilk kutlamanın Afyonkarahisar’da yapılacağını açıkladı. Mısırlıoğlu, şölen havasında geçmesi beklenen kutlamalara İYİ Parti üst düzey yöneticilerinin de katılacağını  sözlerine ekledi.Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM