• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
Çoban; “Seven sevdiğinden ayrı kalmasın diye mücadele ediyoruz”

Çoban; “Seven sevdiğinden ayrı kalmasın diye mücadele ediyoruz”

Afyonkarahisar genelinde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle köy ve beldelerde  yolların  ulaşıma kapanmaması için İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hazırda bekleyen  araç ve personelden oluşan Özel İdare ekipleri, bölgelerin aciliyet durumlarını göz önüne alarak çalışmalarını sürdürüyor.

Afyonkarahisar’da uzun zamandır beklenen kar, şehir merkezine yağdı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı sonrası Afyonkarahisar İl Özel İdare ekipleri teyakkuzda bekledi. Personel ve iş makinesi ile karla mücadeleye hazır olduklarını söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “İlçe, Köy ve kasaba yollarımızda çalışmalarımız devam ediyor.  Yollarımızda  oluşabilecek olumsuzluklara karşı her türlü tedbiri aldık. Kar kürüme araçlarımız, tuzlama ekiplerimiz 7/24 şehrimizin hizmetinde teyakkuzdayız. Yolların insanımızı, evine, işine, toprağına, geleceğine bağladığının bilinciyle hep daha iyisine erişmek için karla kışla mücadele ediyoruz.

YOL VE ULAŞIMDA DESTANLAR YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Çoban; “Köylerimizde sürdürdüğümüz altyapı hizmetlerinin yanında turizm başta olmak üzere eğitimden spora, sağlıktan tarıma kadar birçok kamu yatırımı, kültürel ve sosyal içerikli hizmetlerin de içerisinde yer alamaya gayret ediyoruz. Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin Türkiye’de en güçlü özel idarelerden birisi olduğunu vurgulayan Çoban “Bugüne kadar altyapısı tamamlanmamış hiçbir köyümüz neredeyse yok. Yolları yapılmamış hiçbir köyümüz yok. Ancak bunların kalitesini artırmaya yönelik gayretlerimiz var. Uzun vadede Afyonkarahisar’ımızın merkezinden en ücra köyüne kadar alanının daha yaşanılabilir hale getirme yönündeki çalışmalarımz artarak devam ediyor.Yaylalarına kadar dağlarına kadar her tarafın yol ile ördük. Bu yönüyle de aslında Afyonkarahisar’ın övünülecek bir durumda ama her zaman iyinin daha iyisi güzelin daha güzeli var bizde bunu yapma gayreti içerisindeyiz. SELÇUK TAŞKIN ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM