• DOLAR
    $1.017,5
  • EURO
    $0,3091
  • ALTIN
    $19.076,6
  • BIST
    1,0393
Çiçek firma ziyaretlerine devam ediyor

Çiçek firma ziyaretlerine devam ediyor

 

Vali Gökmen Çiçek bir taraftan rutin programlarını sürdürürken diğer taraftan da firma ziyaretleri gerçekleştirerek Afyonkarahisar’ın gelişmesi ve kalkınması noktasında lokomotif rol üstelenen firmalara ziyaretler gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda İkbal Grup bünyesinde hizmet veren İkbal Et ve İkbal Şekerlemeyi ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, coğrafi işaret tescilli meşhur lezzetimiz Afyon Lokumu ile tescilli sucuk, pastırma ve diğer et ürünlerinin üretim aşamaları hakkında İkbal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Pancar’dan bilgiler aldı.

Öncelikle tesiste yer alan İkbal Et firmasını ziyaret eden Vali Çiçek, meşhur coğrafi işaret tescilli lezzetlerimiz Afyon Sucuğu ve pastırması ile üretilen diğer et ürünlerinin üretimde geçtiği aşamalar konusunda firma yetkililerinden bilgiler aldı. Osmanlıdan günümüze uzanan Türk Lokumu, Afyonkarahisar’da üretiliyor. Dünya ülkelerine de ihraç edilen Afyon Lokumu, lezzetiyle de büyük beğeni topluyor. İkbal Şekerleme A.Ş. 2013 yılında faaliyete geçen üretim tesisinde 100’den fazla ürün üretiyor. Doğal maddeler dışında katkı maddesinin kullanılmadığı ürünler, birçok farklı ülkeye ihraç ediliyor. Tesiste incelemelerde bulunan ve lokum başta olmak üzere üretimi yapılan diğer ürünlerin üretim aşmalarını yerinde inceleyen Vali Gökmen Çiçek, firma Genel Müdürü Mustafa Soytürk’ten tesisin genel işleyişi ve ihracat konusunda bilgiler aldı. Çalışanlarla da görüşen Vali Çiçek, kolaylıklar diledi.

MERMERİN İŞLEM AŞAMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti Çavdarlar Mermer firmasına oldu. 20 yıldır 28 farklı ülkeye Afyonkarahisar’ın meşhur mermerini ihraç eden Çavdarlar Mermer Sanayi Tic. A.Ş. fabrikasını ziyaret ederek, mermerin işlem aşamaları ve fabrikanın işleyişi hakkında Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çavdar’dan bilgiler aldı. Vali Çiçek ziyaretinde, firma yetkilileriyle mermer sektörü, pandemi sürecinin üretime ve ihracata etkileri ve sektördeki genel sorunlara yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM