• DOLAR
  $1.878,75
 • EURO
  $0,3773
 • ALTIN
  $23.877,03
 • BIST
  1,0172
Çiçek; “Basın, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından birisidir”

Çiçek; “Basın, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından birisidir”

 

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Kentte görev yapan Yerel, Ulusal ve İnternet Haber Temsilcileri ile bir araya geldi. Çiçek; “ Basın, geçmişten günümüze demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından birisidir” dedi.

Çiçek; “ İletişimin en temel taşlarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve sesini duyurmasında en etkili araçtır. Bir kamu görevi yapan basın, halkın haber alma kaynağı, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirme, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün en büyük güvencelerindendir.”

Kente geldiği günden bu yana birçok alanda başarılara imza atan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yerel, Ulusal ve İnternet Haber Temsilcileri ile bir araya geldi.  Vali Çiçek, Afyonkarahisar’ın turizm potansiyelini, yerli ve yabancı turist sayısını artırmak, sektörün temel sorunlarını bir an evvel çözmek, şehre değer katmak ve devam eden turizm projelerini değerlendirmek amacıyla sık sık Gazeteciler ile bir araya geliyordu.

ŞEHRİ ORTAK BİR AKILLA HERKESE TANITMALIYIZ DÜŞÜNCESİNE SAHİP

Vali Gökmen Çiçek: Afyonkarahisar turizm alanında belli bir noktaya gelmiş bir il olduğunu her platformda dile getiriyor. Afyonkarahisar’a daha önce gelmeyenleri yani buranın kültürel ve turizm değerlerini bilmeyenleri kente çekmeye çalışıyor. Bunlarla ilgili ciddi manada çalışmalar yapıyor. Şehri yabancı turistlerin, Uzakdoğu turistlerinin, Avrupa ve Ortadoğu’da yaşayan insanların Afyonkarahisar sokaklarında gezdiği ve artık her sokak başında bizim misafirperverliğimizi gören yabancı turistlerin olduğu bir kent haline getirmeye çalışıyor. O açıdan hep birlikte ortak bir fikir bulmalıyız düşüncesi ile hareket ediyor.

GAZETE VE TELEVİZYONLARA AYRI BİR ÖNEM VERİYOR

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Şehre ilk geldiği günden bu yana gazeteciler ile sık sık bilgi ve görüş alışverişinde bulundu. Cep telefonu numarası olmayan hiçbir gazeteci neredeyse yok. Her hangi bir konu olduğunda cep telefonu ile bilgi alışverişinde bulunuyor. Kurban Bayramında “ Siz benim kardeşimsiniz, ağabeyler kardeşlerine bayramlarda harçlık verir diyerek bir gazeteciye harçlık vermişliği bile oldu.  Şehrin tanıtımında en büyük görevin gazete, televizyon ve internet habercilerine düştüğünü belirtiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM