• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP aday adayı Görgöz: ‘Artık  bu iktidarın sonu gelmiştir’

CHP aday adayı Görgöz: ‘Artık bu iktidarın sonu gelmiştir’

Yeni yayın hayatına başlayan Afyonşehir Web TV’de Celal Bursalıoğlu’nun sorularını yanıtlayan CHP milletvekili aday adayı Yalçın Görgöz: “Ülke iyi yönetiliyorsa halkımız mevcut iktidara bir oy daha verir ancak sokakta gördüğümüz tüm insanlarımız, gelen mesajlarda okuduğumuz ve sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla artık bu iktidarın sonu gelmiştir. Her şeyin bir süresi sonu vardır. İktidarların da sonu gelir ve zamanı şimdi değerli halkımıza hep beraber dayanışma içerisinde olalım. Bu ülke bizim. Afyon’umuza, ülkemize, değerlerimize sahip çıkalım hep beraber kenetlenelim. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı geldiğinde emin olun güzel şeyler olacak. Siz Millet İttifakına güvenin ve sandıklarımıza sahip çıkalım.”

CHPmilletvekili aday adayı Yalçın Görgöz Afyon Şehir Web Tv’ ye konuk oldu. Celal Bursalıoğlu ile canlı yayında özel röportaj gerçekleştiren Görgöz siyasetle ilgisinin ne zaman başladığını sorması üzerine şu yanıtı verdi:  “1989 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de gençlik kollarında siyasete başladım. 1 yıl kadar bir süre Gençlik Kolları İl Başkanlığı yaptım. Sonrasında 3 dönem SHP ve CHP birleşme dönemlerinden sonra ilçe yönetimlerinde görev aldım. Üç ayrı dönemde il başkanlığı, il sekreterliği ve yönetim kurulu üyelikleri yaptım ve 2012 yılında yapılan il kongresinde seçimle il başkanlığına seçildim. Çalışma arkadaşlarımla birlikte o dönemde cumhurbaşkanlığı seçimleri ve referandum seçimleri olduğu için yoğun bir döneme denk geldim. Normalde 2 yıl olan kongre seçimleri 3 yıla uzadı. 2015 yılı genel seçimlerinde ön seçim yapılmasını istedik partimizde ve bu kabul edildi. Ön seçim ile aday belirleneceği için ben aday adayı oldum 4ncü sıraya geldim. Bir parti emekçisiyim, severek çalışıyoruz. Bu bir sevdadır 4’ncü sırada olmama rağmen ilk sıradan adaymışım gibi hemen ertesi günü aracımı giydirdim, ses düzenlemelerimi yaptım ve çalışmalara başladım.”

ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BEN DE KATILDIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2017 yılında Ankara’dan başlattığı ve İstanbul’a kadar uzanan 450 kilometrelik Adalet Yürüyüşüne kendisinin de katıldığını kaydeden Görgöz, şunları belirtti: “Günlerce orada bulundum. AdaletYürüyüşünden tutun,bütün seçimlerde örgütten görev istedim ve üzerime düşen tüm görevleri özveri ile en iyi şekilde yapmaya çalıştım Yaklaşık 200-250 kilometre yürümüş olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadım. 2019’da yapılan genel seçimlerde hem şehrimizde hem de İstanbul seçimi iptal edildiği için genel merkeze giderek görev istedim, çalışmak istiyorum dedim ve Tuzla, Pendik, Kartal bölgelerinde görev verildi. 10-12 gün hiç gelmeden orada çalıştım. Sonrasında 2020 yılında yapılan olağan il kongresinde il başkanlığına aday oldum. 4 adaylı bir yarıştı, iyi çalıştık ve seçildik. Biz il başkanlığına seçildikten sonra pandemi oldu ve zorlu süreçte çalışma arkadaşlarımla çok sıkı çalıştık.”

HER ADAY KENDİNİ BİRİNCİ SIRADA GÖRÜYOR BEN DE ÖYLE

Partilere aday adaylarının yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen ve CHP’deki durumu soran Celal Bursalıoğlu’nun sorusu üzerine, CHP’den Afyonkarahisar milletvekili aday adayı olmak için genelgeye uyarak 26 Aralık 2022 tarihinde İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğini kaydeden Yalçın Görgöz,  “Bütün partilerin aday adayları ülkeye hizmet etmek için varlar. Kendisini şanslı ön sırada görüyorlar. Bende kendi adıma bugüne kadar verdiğim hizmet ve emekten dolayı örgütün Cumhuriyet Halk Partisinin vicdanı vardır ben buna inanıyorum. Dolayısıyla kendimi en ön sırada görüyorum genel merkezimiz ince eleyip sık dokuyarak en doğru kararı verecektir” karşılığını verdi.

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Celal Bursalıoğlu’nun“Afyon’da CHP’nin bir adayı var algısı kırılacak mı” sorusun“Şu anda aldığımız verilere bakarak CHP’nin Afyon’ da 2 vekili garanti 3’ü zorlayan bir Cumhuriyet Halk Partisi var şuanda” karılığını veren Görgöz, “Sandıklarımıza sahip çıkacağız” diye konuştu.  Görgöz, “Oy bizim namusumuz. Sandıkta demokrasi ile geldikleri gibi göndereceğiz. Yapılan yanlışların hesabını yasal yollarla bir bir soracağız. Halkımızın her hakkını gözeteceğiz” ifadesini kullandı.

SONUÇ NE OLURSA OLSUN BİZ VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bursaloğlu’nun “Merkez yoklaması yapıldıktan sonra sıralama beklediğiniz gibi çıkmasa tepkiniz ne olur çalışmalarınızda bir değişiklik olur mu” sorusuna içtenlik ile cevap veren Görgöz, şu ifadelere yer verdi: “Bizim çizgimiz hep net oldu. Seçilsek de seçilmesek de bu benim 2. seçimim olacak. Hiçbir zaman partimizden ayrılmadık. Seçim biter sonuç ne olursa olsun biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm arkadaşlarımdan bunu beklerim ve aksinin de olacağını düşünmüyorum.”

MİLLET İTTİFAKI GELDİĞİNDE EMİN OLUN GÜZEL ŞEYLER OLACAK

Seçmenlere mesajını da ileten Görgöz sözlerini şöyle bitirdi: “Bizler siyaset yapıyoruz. Her birimiz farklı düşüncelere sahip insanlarız. Ülke iyi yönetiliyorsa halkımız mevcut iktidara bir oy daha verir ancak sokakta gördüğümüz tüm insanlarımız, gelen mesajlarda okuduğumuz ve sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla artık bu iktidarın sonu gelmiştir. Her şeyin bir süresi sonu vardır. İktidarlarında sonu gelir ve zamanı şimdi değerli halkımıza hep beraber dayanışma içerisinde olalım. Bu ülke bizim. Afyon’umuza, ülkemize, değerlerimize sahip çıkalım hep beraber kenetlenelim. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı geldiğinde emin olun güzel şeyler olacak. Siz Millet İttifakına güvenin ve sandıklarımıza sahip çıkalım.”

Görgöz, Afyon Şehir Gazetesinin Web Tv’ yi bünyesine katarak verdiği hizmetten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, emeği geçenleri tebriklerini iletti.

YALÇIN GÖRGÖZ KİMDİR?

Kendi ağzından CHP milletvekili aday adayı Yalçın Görgöz öz geçmişi şu şekilde “1964 afyon doğumluyum merkez Örenbağlı’yım. Tabiri caizse kalenin yapıldığını çivinin çakıldığını bilirim diyenlerdenim. İlk orta ve lise öğrenimlerimi Afyon’da tamamladım. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdim. Askeri Fabrikada 15 yıl kadar işçilik geçmişim var. Harb-İş sendikasına bağlı bir işçi olarak çalıştım. Sonrasında kendi isteğim ile istifa ederek özel sektöre yöneldim. Şuanda 53 yıllık bir otomotiv şirketinin ortağıyım, yine otomotiv sektöründe bakım onarım servisinde kendime ait bir şirketim var. Hem Ticaret ve Sanayi Odasının hem Esnaf Odaları Birliğinin üyesiyim. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin üyesiyim. Afyon’da Atatürkçü Düşünce Derneğinin kurucu üyelerinden birisiyim.” Birsen Mantaş

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM