• DOLAR
  $1.851,2
 • EURO
  $0,3733
 • ALTIN
  $23.448,06
 • BIST
  1,0172
Cezaevlerimiz dünya standardının üstünde

Cezaevlerimiz dünya standardının üstünde

 

 

AK Parti Milletvekili Yurdunuseven: “Özellikle ceza infaz kurumları noktasında tüm dünya cezaevleri göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarının dünya standartlarından üstte olduğunu görmemek imkansız”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Özellikle ceza infaz kurumları noktasında tüm dünya cezaevleri göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarının dünya standartlarından üstte olduğunu görmemek imkansız” açıklamasında bulundu. Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu’nun Afyonkarahisar’da düzenlediği ziyaretlerle ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Başkanlığı devraldığı günden bu yana komisyon ziyaretlerine hız kazandırdıklarına vurgu yapan Yurdunuseven başkanlığındaki Afyonkarahisar’da bulunan Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği ve ceza infaz kurumlarında incelemelerde bulundu. Ziyaretleri değerlendiren Yurdunuseven, şunları söyledi:

HÜKÜMLÜLERE MESLEK KAZANDIRILIYOR

“Yeni yasama yılına Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu olarak hızlı bir başlangıç yaptık. Düzenlediğimiz ziyaretler ile ülkemizin her noktasında bulunan ceza infaz kurumlarında ve polis merkezlerimizde gözaltı, hükümlü ve tutukluluk gibi süreçleri yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda Afyonkarahisar’ımızın Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği’nde, T1 ve T2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda incelemelerde bulunduk. Cezaevi yöneticilerimizden ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkililerimizden mevcut durum ve uygulamalar hakkında bilgiler aldık. Şunu açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle dünya standartlarının üstünde bir imkan sunuyor. Ceza İnfaz kurumlarımız sadece hükümlü ve tutukluların barındırıldığı yer değil aynı zamanda hüküm giymiş insanlara meslek kazandırma, hükümlülerin yeniden sosyal hayata adapte olması ve üretim yapması gibi birçok çalışması mevcut.”

KOMİSYON ÜYESİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ BİLGİLENDİRDİK

Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu üyesi milletvekilleri ile beraber Vali Gökmen Çiçek’i de ziyaret ettiklerini kaydeden Yurdunuseven, açıklamasını şöyle tamamladı: “Komisyon üyesi milletvekillerimizle beraber Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’i ziyaret ederek şehrimizle alakalı komisyon üyesi milletvekillerimizi bilgilendirdik. Çeşitli illerimizin milletvekilliği görevini de yürüten komisyon üyelerimiz ile Afyonkarahisar’ımızın kültürel ve tarihi anlamda en önemli mekanlarından biri olan Afyonkarahisar Mevlevihanesi’ni gezdik. Afyonkarahisar’ımız genel anlamda tarihi ve kültürel önemini kendilerine anlattık. Bu vesileyle bir kez daha herkesi Afyonkarahisar’ımızı keşfetmeye beklediğimizi belirtmek isterim.”HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM