• DOLAR
  $2.931,0100
 • EURO
  $0,9356
 • ALTIN
  $42.748,6700
 • BIST
  1,1721
Çapanoğlu rüzgârı esiyor!

Çapanoğlu rüzgârı esiyor!

 

Mor Beyazlı  hoca, oyuncularından yüksek verim almaya çalışıyor. AfjetAfyonspor’da ilk etap çalışmaları yoğun şekilde sürüyor. Sabah-akşam çift antrenman mesaisi yapan Mor beyazlı futbolcular, adeta nefes almıyor.

 

Hazırlık dönemini bir hayli önemseyen, bu süreçte yapılacak antrenman uygulamalarının lig yarışında çok gerekli olacağının altına çizen teknik direktör Mustafa çapanoğlu, haliyle antrenmanlar sırasında her bir dakikayı değerlendirmeye çalışıyor. Yardımcısı ve atletik performans antrenörü Eile birlikte hem fizik-kondisyon, hem de oyun anlamında gelişim göstermek adına dar alanda farklı antrenman uygulamaları deneyen Aydın, bu sırada oyuncularla yakın kontak kurarak motivasyonu yukarıda tutmaya çalışıyor. Mor beyazlı teknik adam, oyun ağırlıklı çalışma sırasında hiç kimseye taviz vermiyor. Tüm oyunculardan yüksek performans verimi almaya çalışan Çapanoğlu, istedikleri yapılmadığı sırada çalışmayı yarıda keserek eksik yönleri ve hataları hem sözlü, hem uygulamalı olarak anlatıyor.

HIZLI DÜŞÜN, ÇABUK OYNA

Çapanoğlu’nun, yarı saha ve dar alanda pas ağırlıklı çalışma sırasında üzerinde durduğu konuların başında hızlı düşünme ve çabuk oyun var. Futbolda hızlı düşünme ve karar vermenin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan kırmızı-lacivertli hoca, akılla topun birleştirilmesini, bunun neticesinde de bitirici pas hamlesi veya gol vuruşunun yapılmasını istedi. Çapanoğlu, yine çalışmayı durdurduğu bir sırada topa sahip olmanın önemini anlatıp, anlık düşünme mekanizmasını hızlı çalıştırıp akıl ile topun birleştirilmesine dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM