• DOLAR
  $4.199,2200
 • EURO
  $0,9183
 • ALTIN
  $53.581,0700
 • BIST
  1,1309
‘Camiye protokol yolu’ haberlerine yalanlama

‘Camiye protokol yolu’ haberlerine yalanlama

 

 

Afyonkarahisar il müftülüğü, bazı gazete ve sosyal medyada yer alan  ‘camiye protokol yolu’ haberlerini bir açıklama ile yalanladı.

Afyonkarahisar İl Müftülüğü, Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrencilere belge verildiği törende “protokol yolu” oluşturulduğuna dair bazı gazete ve sosyal medya hesaplarında yer alan haberleri yalanladı. Bazı gazetelerde, hafızlık icazet törenindeki uygulamanın, koronavirüs yasakları döneminde Beştepe’deki Millet Camii’nde yapıldığı öne sürülen “VIP uygulaması” ile kıyaslandı. Vali Gökmen Çiçek, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, Belediye Başkanı Zeybek ve bazı milletvekillerinin de katıldığı 15 Ekim’deki ‘Hafızlık İcazet Merasimi’nde’ “Protokol Yolu” yapıldığını öne süren haberlere Afyonkarahisar Müftülüğünce açıklama ile yanıt verildi.

HAFIZLAR BİR BÜTÜN OLARAK GEÇSİN DİYE ŞERİT ÇEKİLDİ

Açıklama şöyle: “İl Müftülüğümüzce ilimizin en büyük cemaat kapasitesine sahip olan Hacı Mehmet Sayın Camii’nde 155 hafıza icazet belgelerinin takdim edildiği bir program düzenlenmiştir. Söz konusu icazet töreni ile alakalı bazı basın yayın organlarında gerçeğe uygun olmayan haberler yapılmıştır. Haber metninde protokol şeridi diye iddia edilen söz konusu şerit, hafızlarımızın kalabalık olan cemaati rahatsız etmeden, bir bütün olarak geçmeleri için tertip edilmiş bir şerittir. Ayrıca resimlerde de görüleceği üzere iddia edilen iki koltuk, protokol için değil Hafızlık İcazet törenlerinde gelenek olduğu üzere kurra hafızların oturduğu koltuklardır. Protokol ise iddianın aksine yine resimlerde de görüleceği üzere cemaatle birlikte yere oturmuş, saf düzeni almış ve o şekilde program icra edilmiştir.” HİSAR

 

 

İl Müftülüğü: Protokol şeridi diye iddia edilen söz konusu şerit, hafızlarımızın kalabalık olan cemaati rahatsız etmeden, bir bütün olarak geçmeleri için tertip edilmiş bir şerittir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM