• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Esra Güleç
Esra Güleç
esragulec@afyonhisargazetesi.com
Çalışarak Gayret Göstermek
 • 0
 • 720
 • 05 Eylül 2020 Cumartesi
 • +
 • -

Başarılı olmanın yolu sabırla çalışmaktan geçer. Özellikle kendimizi bilerek çalışmalı ve bol bol tekrar yapmalıyız. Çünkü biz uyusak bile beynimiz çalışmaya devam eder ve bilgilerimizi güncellemeye çalışır. Bilgilerimizi doğru bir şekilde belleğimizde kodlarsak onları kalıcı hale getirmiş oluruz. Böylece iş ve eğitim hayatında daha başarılı oluruz. Çalışmadan iyi sonuçlar elde edemeyiz. En basit bir işi hak edebilmek için bile çok çalışmak gerekir. Çalışan insan her alanda başarılı olur. Çalışan insanın emeği zayi olmaz. Çalışan bir şekilde karşılığını bulur. İleride iyi bir meslek sahibi olabilmek için her gün çalışmalı ve hedefimize ulaşmak için çaba sarf etmeliyiz. Okulda kazandığımız her yeni bilgi, geçtiğimiz her bir sınıf bizi iyi bir mesleğe ulaştıracak adımlardır. Bu adımlar doğru bir şekilde atmalı, eğitim hayatımızı iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışmalıyız. Nitekim ileride bu güzel günleri tekrar yakalayamayacağız ve belki de iş ev arasında giden rutin bir hayatta boğulacağız. Bu güzel günleri okuyarak ve çalışarak geçirirsek ileride saygın ve iyi bir iş sahibi olur, çalışmalarımızın karşılığını alırız.

Çalışkan olmayı amaçlayan bir birey hedefine ulaşabilmek için sağlam adımlar atmalıdır. Çalışma ile başarı edilir. Günlük hayatımızda ki bilgilerimiz ile okullarda aldığımız bilgileri pekiştirip ortak görüşler belirlersek daha aktif ve akılda kalıcı bilgiler ortaya çıkarırız. Çalışmak, tekrar yapmayı gerektirir. Okulda da olsanız işyerinizde de olsanız yaptığınız, öğrendiğiniz bilgileri tekrarlamak zorundasınız ki hedeflerinize ulaşabilesiniz. Bireyin içindeki gizli yetenekler çalışma yoluyla ortaya çıkar. Çalışan insanın canı sıkılmaz çünkü sürekli yapması gereken işler vardır. Çalışkan insan kendini üretken hisseder, bireyin hayata bakış açısını ve görüşlerini farklılaştırır, belirginleştirir. Çalışmayan kişi tembelleşir. Çünkü uğraşacağı, yapması gereken bir şey yoktur. Tembellik insanı paslandırır. Yaşamak için çalışmak, bireyin kendi ayakları üzerinde durması gerekir. Çalışmak, insanın kendi emeği ile yapılan her şey insanı mutlu eder. Her ne kadar başarmanın sırrı çalışmak ise, çalışmanın sırı da başarmaktır. Kişi verdiği bilgi ile kendisinden gurur duyar. Kendisine daha yeni bilgiler için araştırmalar da bulunur. Hiçbir şeye ihtiyacımız yok yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.

Başarılı olabilmek için zamanında çalışmalıyız. Geç kalmış çalışma insanı başarılı yapmaz. Bu nedenle başarının anahtarı çalışmak ve planlamaktır. Bir şeyi planlayarak çalışırsanız o şeyde başarılı olmamanız mümkün değildir.

Damlayan su mermeri, yürüyen gayret dağları deler…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM