• DOLAR
  $1.207,31
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $16.372,89
 • BIST
  1,0342
CAKA Tangolar ve Valsler Konseri düzenlendi

CAKA Tangolar ve Valsler Konseri düzenlendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Çocuk ve Gençlik / Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) Orkestrasının hazırladığı “Tangolar ve Valsler” temalı konser, AKÜ Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Filiz Yıldız ve Gülşah Tazegül’ün hazırladığı konserde seslendirilen eserlerin orkestrasyonları Prof. Dr. Uğur Türkmen tarafından yapılırken; Davulda Aras Ercan, Klavyede Sergen Sağdıç, Piyanoda Fakı Can Yürük, Klarnette Erman Saydam, Solistlikte ise Ali Çetinkaya, Yunus Emre Uğur, Nihan Öztürk, Ümit Öztürk ve Gülşah Tazegül orkestraya eşlik etti. Konserin sonunda konuşma yapan Filiz Yıldız ve Gülşah Tazegül, kurulduğu günden bu yana desteklerini esirgemeyen AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a, iş insanı İbrahim Alimoğlu’na, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Çağhan Adar’a ve orkestranın kuruculuğunu yapan ve desteğini sürdüren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’e teşekkürlerini sundular. Veliler tarafından emeklerinden dolayı Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Prof. Dr. Emel Funda Türkmen’e plaket, solistlere ise çiçek takdim edildi.

CAKA HAKKINDA

CAKA birlikteliği, 2013 yılında Prof. Dr. Uğur Türkmen başkanlığında kurulan Afyon CAKA öğrencilerinden oluşmaktadır. 2016 yılından itibaren orkestra olarak konserler vermeye başlamış ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Orkestrası adıyla çalışmalarına devam etmiştir. Her yıl bir tema belirlenerek konser veren orkestra, bu güne kadar Senfonik Pop, Film Müzikleri, Senfonik Rock, Senfonik Türküler temalı konserler gerçekleştirmiştir. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM