• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
‘Bunun adı soygundur!’

‘Bunun adı soygundur!’

 

 

Haftalık basın toplantısında “Sabah kalkıyoruz zam, akşam yatıyoruz zam” diyen İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu: “Bunun adı düpedüz soygundur, bizim insanımızı fakirleştirdiniz pazara akşam gider oldu bu ülkenin evlatları.”

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, dün düzenlediği basın toplantısında ülke ve il gündemini değerlendirdi. Toplantının başında Irak’ın kuzeyinde şehit olan Yunus Emre Yalman’a rahmet, ailesi ve Türk Milleti’ne başsağlığı dileyen Mısırlıoğlu, vefatının 97. Yılında Ziya Gökalp’e de rahmet diledi. İYİ Parti’nin 4. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, kutlamalara, 500 vatandaşın partiye katılım törenine ve verilen konserlere değinen Mısırlıoğlu, teşkilatların yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Böyle bir organizasyonu ilk defa Afyonkarahisar’da yaptıklarını söyleyen Başkan Mısırlıoğlu, “Belki de Afyonkarahisar’ın siyasi tarihinde yapılan en büyük organizasyonlardan birisiydi” dedi. Her gün partiye 40-50 kişinin üye olmak istediğini dile getiren Mısırlıoğlu, partililerin isteğiyle, çalışmasıyla bu kadar büyük bir organizasyonun gerçekleştirildiğini ifade etti. Parti Genel Merkezi’nin organize ettiği yıl dönümüne kendisinin de katıldığını söyleyen Mısırlıoğlu, 81 ilden büyük bir coşkuyla katılım olduğunu ifade etti. Genel Başkan Meral Akşener’in adeta bir manifesto niteliğinde ‘İktidara hazırız’ mesajı verildiğini kaydederek, “Türkiye’yi kurtaracak projeleri tanıttı” şeklinde konuştu.

‘SABAH KALKIYORUZ ZAM, AKŞAM YATIYORUZ ZAM’

“Sabah kalkıyoruz zam, akşam yatıyoruz zam” diyerek sözlerine devam eden Başkan Mısırlıoğlu, 44 kuruş zamlanan benzinin bir gün arayla 28 kuruş daha zamlanacağı kararı alındığını ifade etti. “İnsanlarımız hiçbir gün, bir önceki günden daha iyi değil” diyen Mısırlıoğlu, asgari ücretli çalışanların bir ay önce maaşlarının 350 dolara, bir ay sonra 300 dolara karşılık geldiğini ifade ederek, “Bunun adı düpedüz soygundur, bizim insanımızı fakirleştirdiniz pazara akşam gider oldu bu ülkenin evlatları ekonomik alışveriş yapmak için” dedi. Eylül ayında Türkiye’deki yabancı sayısından bahseden Başkan Mısırlıoğlu, toplamda 5,4 milyon yabancı olduğunu, 3,7 milyonunun da Suriyeli olduğunu belirtti. Mısırlıoğlu, “Bizim insanlarımızın çalışması gereken yerde onlar çalışıyor, bizim insanlarımız işsiz” değerlendirmesinde bulundu.

“BU KAMBURU, ÜLKE OLARAK ÜSTÜMÜZDEN ATMAMIZ LAZIM”

“Erken veya zamanında seçim, ne zaman olursa olsun bizim bu kamburu ülke olarak üstümüzden atmamız lazım, bu iktidardan kurtulmamız lazım” diyerek sözlerine devam eden Mısırlıoğlu, “Hiç kimse alternatifsiz değildir. Bu iktidardan önce 80 yıl bu ülke yönetildi, bunlar mı yönetti. Bu ülkenin her şeyi vardı. Bu ülke kendi kendine yetebilen bir ülkeydi. Kimse paramızın değeri ile çocuk oyuncağı ile oynamıyordu. İYİ Parti, insanlarımızı alın teri ile geçinebilir, yarınlarına güvenle bakabilir hale getirecektir” diye ifade etti.

Ülkemizdeki ekonomik durumlar konusunda da bir parantez açan Başkan Mısırlıoğlu, “Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın sarf ettiği söz. ‘Bakıyorsunuz her evde araba var, kapıcısında dahi araba var, 2. Ele araba yetişmiyor zaten’ demiş. Bu sözleri duyunca hayretler içinde kaldım. Kapıcıda bile araba var. Bakar mısınız bu söze. Kapıcı insan değil mi. Onun sizden bizden ne farkı var. Çağdaş medeniyetler seviyesine getirdiğinizi iddia ettiğiniz bu ülkede sadece sizin ekâbir takımınızın mı hakkı var” değerlendirmesinde bulundu.

‘FİYATLAR ALDI BAŞINI GİTTİ’

Akaryakıt fiyatlarına da değinen Başkan, “Fiyatlar aldı başını gitti, nakliyeci esnaf yarın bir gün el frenini çekerse şaşırmayın” diyerek, gelen zamların gıda fiyatlarına da yansıyacağını ifade etti. Her şeyin akaryakıtla taşındığını ve sunulduğunu dile getiren Mısırlıoğlu, “Yaşamımızda ne varsa, her şeye zam geldi demektir. Ülkemizdeki durumu Avrupa ile karşılaştırmayın. Avrupa’da fiyat artışı yok, fiyatlar sabit. Tedarik zincirindeki durum nedeniyle sorun yaşıyorlar. Bunu bahane olarak sunmayın. Vatandaşımız banka kredisi ile aldığı sıfır aracını 2. El piyasasında satarak ikinci el araba almaya çalışıyor” şeklinde konuştu. Başkan Mısırlıoğlu, “Dolar’ın tarihi rekorlar kırdığı son günlerde Bulgar Levası da neredeyse sekiz liraya yaklaştı. Durumu fırsat bilen Bulgar halkı da daha değerli olan paraları ile Edirne’de alışverişe geldiler. 2015 yılında bir Bulgar Levası 0.78 kuruş idi. Düşünün paramızın geldiği noktayı” ifadelerine yer verdi.

‘İTTİFAK İÇİNDE GİRİLECEKSE BAŞKA ADAY ADAYLARI DA OLABİLİR’

Toplantı bitiminde Başkan Mısırlıoğlu basın mensuplarından gelen soruları cevapladı. Gazetemizde yer alan CHP Milletvekili Burcu Köksal’ın Afyonkarahisar Belediye Başkan adaylığı haberleriyle ilgili bir soru yöneltildi. Son yerel seçimlerde ittifak kurulduğunu dile getiren Mısırlıoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde adayın önceki aday Mahmut Koçak ile Milletvekili Burcu Köksal’ın olup olmayacağı veya ittifak olunup olunmayacağı yönünde herhangi bir istişarenin henüz olmadığından bahsetti. Önlerindeki sürecin genel seçimlerin yaşanacağı bir süreç olduğunu, daha sonraki gelişmelerin  o zamanki duruma göre şekilleneceğini ifade etti. Mısırlıoğlu, “Zamanı geldiğinde her şey değerlendirilir. İttifak içinde girilecekse başka aday adayları da olabilir. Bunların hepsi masaya konur, isimler üzerinde anlaşılır. Fakat şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Böyle bir görüşmemizin de olmadığını gayet açık yüreklilikle anlatabilirim” şeklinde konuştu.

‘İKTİDAR DIŞ POLİTİKADA ÇUVALLADI’

Türkiye gündeminde yer alan 10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmesi talimatı konusundaki görüşleri sorulan Mısırlıoğlu, “İktidar dış politikada çuvalladı” ifadelerini kullandı. Mısırlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız 10 tane büyükelçiye yaptırım uygulayacaklarını ifade etti.  İnşallah yaptırım uygularlar, biz de görürüz. Devletimizi itibarsızlaştırmazlar, bu sözün arkasında dururlar. Ama bu sözün gereğini yapacaklarını zannetmiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM