• DOLAR
  7,8553
 • EURO
  9,5253
 • ALTIN
  462,84
 • BIST
  1.325
Bugüne kadar binlerce öğrenciye gönüllü olarak hat ve ebru sanatını öğretti

Bugüne kadar binlerce öğrenciye gönüllü olarak hat ve ebru sanatını öğretti

 

6 yıllık birikimini TSK Güçlendirme Vakfı’na bağışlayan Hüsn-i Hat ve Ebru Sanatı öğreticisi Emekli Astsb. Ömer Faruk Barış ile İkm. ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp’i makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, bu anlamlı davranışı nedeniyle Ömer Faruk Barış’a teşekkür etti.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek,  6 yıllık birikimini TSK Güçlendirme Vakfı’na bağışlayan Hüsn-i Hat ve Ebru Sanatı öğreticisi Emekli Astsb. Ömer Faruk Barış ile İkm. ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp’i makamında kabul etti.

Afyonkarahisar’da Hava Kuvvetleri’nden emekli olduktan sonra Halk Eğitim Merkezi’nde hüsn-i hat ve ebru sanatı dersi vermeye başlayan emekli Astsubay Ömer Faruk Barış, 6 yılda buradan biriktirdiği tüm parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bağışladı.  Emekli Astsubay Ömer Faruk Barış’ı Vali Çiçek makamında ağırladı.  Hava Kuvvetleri Genel Komutanlığı’ndan emekli olduktan sonra hüsn-i hat ve ebru sanatına gönül veren Ömer Faruk Barış, 6 yıldır Halk Eğitim Merkezi’nde ders veriyor. Barış, ayrıca okullarda, askeri birliklerde, Kur’an kurslarında, hastane ve huzurevlerinde bu sanatı sevdirmek için gönüllü olarak hizmet veriyor. Bugüne kadar binlerce öğrencisine hat ve ebru sanatını öğreten Barış, Halk Eğitim Merkezi’nden kazandığı paraya bugüne kadar hiç dokunmadan biriktirdi. Ülkede pandeminin yaşandığı şu günlerde Barış, biriktirdiği tüm parayı Türk Silahları Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bağışladı. Hayırsever Barış’ın şimdiki hedefi ise eserlerini bir sergide satıp Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Bacım Sultan Kızı Öğrenci Yurdu’na kütüphane kurmak.

BAĞIŞLARIMA DEVAM EDECEĞİM

Ömer Faruk Barış, 6 yıldır Halk Eğitim Merkezi’nde hüsn-i hat ve ebru sanatçısı olarak görev yaptığını söyledi. Gönüllü olarak bu sanatı sevdirmek için birçok kurumda ücretsiz kurs verdiğini ifade eden Barış;  “Okullara, Kur’an kurslarına, askeri birliklere, hastanelere, huzurevlerine gönüllü olarak bu sanatları tanıtıp sevdirmek için gidiyorum. Bugüne kadar binlerce öğrencime bu sanatı sevdirdim. Bunu gönüllü olarak yapıyorum. Bu işi yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bağış yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan sonra da bağışlarıma devam edeceğim. Halk Eğitim’de görev aldığımdan bugüne kadar almış olduğum maaşı biriktirerek idealim olan bağışı gerçekleştirdim. 30 yıl görev yaptığım Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfın’na aidiyet duygusuyla bağış yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Çorbada tuzumun olması, emekli olsam da gönül bağımın kopmaması çok güzel bir duygu” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM