• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bugün yaşadığımız hayatlarımız Kocatepe’ye borçluyuz

Bugün yaşadığımız hayatlarımız Kocatepe’ye borçluyuz

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İl Başkanlığı üyeleri Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı dolayısıyla Şuhut ilçesine gelen vatandaşlar yürüyerek Kocatepe’ye çıktı.

Kocatepe çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Elazığ Milletvekili Gürsel Erol milli ruhu yeniden yaşamanın heyecan verici olduğunu belirttiler.

Ulusal kurtuluş mücadelemizin anmak üzere buradayız. Bugün Cumhuriyetin kurulduğu topraklardayız bu sene ben görüyorum ki Mustafa Kemal Atatürk’ü silmeye çalışanlar bu sene Pandemi nedeniyle kutlamalar iptal oldu diyerek sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal; “

Kocatepe olmasaydı bugün Cumhuriyet olmayacaktı. Kocatepe olmasaydı biz tarihimizi, geçmişimizi, kimliğimizi, inancımızı bilemeyecektik ki yaşayamayacaktık. Bugün yaşadığımız hayatlarımızKocatepe’ye borçluyuz, Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Kimsenin bunu unutmaması gerektiğini düşünüyorum. O gün Emperyalist devletlere çok büyük bir ders verildi. Fakat Emperyalist devletlerinin hain planları bugün hala devam ediyor. Geçmişe baktığımızda bu Ülkeyi Alevi, Kürt, dinli, dinsiz diye ayırmaya çalıştılar, bunda başarılı olamadılar, fakat bu bölme emellerinden vazgeçmediler. Şimdide kazanılan zafer üzerinden Türk Milletini ayrıştırmaya çalışıyorlar bu çok tehlikeli bir oyun. Biz diyoruz ki Malazgirt’te bizim, Kocatepe de bizim hepsini biz ihtişamıyla bilmek durumundayız” dedi.

BENİM DEDEM İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİ

Köksal; “ Gazi İsmail Çavuş bu topraklar için 98 yıl önce canını ortaya koymuş. Ben bugün onun torunu olarak bu topraklardayım Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda olan bir insan olarak bu Topraklardayım. Ve son nefesime kadarda Cumhuriyeti böldürmemek için mücadele edeceğimizi gelecek nesillere taşıyacağımızı ve bundan sonra da bu zaferleri unutturmamak için elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğimizi bir kez daha söylüyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Birisinin adına özel olarak girelim.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM