• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“BU İŞİN ŞAKASI YOK, TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

“BU İŞİN ŞAKASI YOK, TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatıyla Türkiye genelinde uygulanan koronavirüs denetimleri devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında halkın toplu olarak bulunduğu kapalı ve açık alanlar ile işyerlerinde denetim yapıyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Atatöy Semt Pazarını ziyaret ederek halkımızı ve esnafımızı, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı.

Pandemi süreci ile ilgili olarak 13 Mart’tan itibaren çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Başkan Zeybek,  “Özellikle kamusal alanlar ve vatandaşların yoğun olduğu yerlerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımıza uyarılarda bulunduk. Vatandaşlarımızın duyarlı olduğunu görüyoruz ama bu işi bırakmamak lazım. Özellikle, temizlik, mesafe ve maske konusunu sürekli gündemde tutarak çok dikkat etmemiz gerekiyor. Kurallara uyarak bu süreci inşallah en kısa sürede aşarız” dedi.

Alışveriş yapan hemşehrilerimize ve pazarcı esnafımıza bereketli kazançlar dileyen Başkan Zeybek, “ Ayrıca talep öneri ve şikayetleri yerinde aldık. Buradan tüm halkımızı son günlerde ilimizde artan Koranavirüs’e karşı dikkatli olmaya çağırıyorum. Maske, sosyal mesafe ve hijyen hayatımızın bir parçası olmalıdır. Herkesi bu konularında taviz vermemeye davet ediyorum. Bu işin şakası yok. Tedbiri elden bırakmayalım. Duyarlı olalım. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Bizler önlemlerimizi almazsak, ortaya konan tüm çabalar boşa gidebilir. Cumhurbaşkanımız liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hükümetimizin, Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulu’nun uyarılarına harfiyen riayet etmelerini vatandaşlarımızdan rica ediyorum” dedi. Kader Kaya

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM