• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bu derneğin arkasında canını feda eden kınalı kuzular vardır

Bu derneğin arkasında canını feda eden kınalı kuzular vardır

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal; “Şehit anası babası olmak demek evladının kokusunu almak için onun mezar taşına sarılmak demektir.” dedi.

Köksal; “ Şehit evladı olmak demek çalan her zilde babam mı geldi diye kapıya koşmak demektir. İşte bu kahramanların ve kahraman yakınlarının bir çatı altında toplandığı yere de şehit yakınları ve gaziler derneği denir. Bu derneğe üye olanlar Ak Partili olabilir MHP’li olabilir CHP’li olabilir saadet partili olabilir iyi partiliolabilir bu derneği diğer dernekler gibi siyasi olaylarınıza dâhil edemezsiniz” dedi.

“Bu dernek hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir ve asla olmayacaktır” diyerek sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal; “ Ancak bunu kabullenemeyip derneği siyasallaştırmaya çalışan şuan Zonguldak valisi olarak görev yapan önceki dönem Afyonkarahisar valisi Mustafa Tutulmazdır. Şehit yakınlarına ve gazilere en çok onun zamanında mobing uygulanmıştır. Örneğin Gecenin saat on ikisinde başka hiçbir personel çağrılmayıp şehit eşi kurum amiri tarafından iş yerine çağrılmış ama vali bey buna tepki göstermemiştir. Dernek başkanının şehit cenazelerine alınmaması, Şehidi taşıyan araçlardan indirilmesi, şehit ailesine haber vermek için giderken ambulanstan indirilmesi gibi mobinglerle devam etmiştir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerden sonrası derneğe belediye tarafından verilen öğle yemekleri kesilmiştir. Derneğe ziyaret için gelen şehit yakınlarına ikram edilen bu yemeğin kesilmesinin ardından derneğin aidat borcu olması gerekçesiyle icraya verdiğine ilişkin yazı gönderilmiştir. Yapılanlar bununla da sınırlı kalmamıştır şehit yakınlarına ücretsiz otopark verilmesi talebi reddedilmiştir. Şehit yakınlarına ve gazilerine gazilere tanınan anayasal pozitif ayrımcılık hakkı resmen yok sayılmıştır. Bunlar yaşananlara bir kaç örnek bunun dışında yaşanan birçok baskı ve yıldırma girişimi olmuştur bütün bunların sebebi derneği politeizme etmek arka bahçeleri haline getirmek istiyorlar” dedi.

“SAYIN VALİ MOBİNG İDDİALARININ PEŞİNİ BIRAKMASIN

Köksal; “Buradan Afyonkarahisar’a ilk tahin edildiğinde şehit ailelerini şu anki Afyonkarahisar valisi Sayın Gökmen Çiçeğe sesleniyorum şehit yakınları ve gazilerle ilgili hassasiyetine inanmak istiyorum. Şehit yakınları ve gazilerin uğradığı mobinglerle ilgili bu olayın peşini bırakmayın sayın valim defalarca seçimle gelmiş bu yönetimin şehit ailelerinin kalbinde ki sevgisini ümit ediyorum sizde görüyorsunuzdur. Yapılan ve kulağıma gelen mobing iddiaları üzerine gidin. Lütfen bu iddiaları araştırın zaten şehit yakınlarımız şehidimizi toprağa vererek yeterince üzülmüştür. Birde bu olayların üzerini kapatıp yok sayarak onları daha fazla üzmeyin. Her zaman şehit yakınlarının ve gazilerin bir kez daha yanında olduğunu belirtmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM