• DOLAR
  $1.204,26
 • EURO
  $0,3489
 • ALTIN
  $20.841,00
 • BIST
  1,0590
Borcu olan vatandaşlar bu fırsatı kaçırmasın, faizler ve gecikme zamları siliniyor

Borcu olan vatandaşlar bu fırsatı kaçırmasın, faizler ve gecikme zamları siliniyor

 

Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) İl Müdürü Samet Fidan, 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021olduğunu belirtti. Fidan “Yapılandırma kanununa göre süresinde ödenen alacaklara, kanunun yayımlanma tarihinden sonra gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmayacak” dedi

Ödemelerde taksit imkânı olduğunu ifade eden Samet Fidan “İkişer aylık periyotlarla, 6, 9, 12, 18 taksit seçeneği ile ödeyebilme imkânı bulunmaktadır” ifadeleri kullandı.

Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Samet Fidan 7256 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında bilgi verdi.  Fidan;“ Sigorta Primleri, İşsizlik Sigortası Primleri ve 31 Aralık 2020 tarihinden önce kesinleşen idari para cezaları, iş kazası, meslek hastalığı, yersiz ödenen gelir aylıklarından ödenen alacaklar, BAĞ-KUR ve Sigortaların daha önceden durdurulan sigorta primleri, ihya işlemleri 6183 sayılı kanunun 48’inci maddesine istinaden taksitlendirilen alacaklar gibi kurumumuzun takip etmiş olduğu alacakların tamamı ile ilgili 7256 sayılı kanun gereği yapılandırılmaktadır” diye konuştu.

GAYET GÜZEL İNDİRİMLER VAR

Fidan sözlerine şöyle devam etti; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile yapılandırma 1 ay süre ile uzatıldı. Son tarih 31 Ocak 2021 tarihi olarak belirlendi.  Kuruma borcu olan işveren ve çalışanlarımızı kurumumuza yapılandırmaya davet ediyoruz. Yapılandırma yapıldığı takdirde peşin veya taksit ödemesine de 31 Mart 2021 tarih itibari ile yapılacak. Gayet güzel indirimler var, çünkü faizler ve gecikme zamları siliniyor” ifadelerini kullandı.

MAKSİMUM 1 AY İÇERİSİNDE EMEKLİ MAAŞLARINI BAĞLIYORUZ

“Güncellenen miktarlar üzerinden borçlar tahsil ediliyor” diyerek sözlerine devam Fidan; “Borçların peşin yatırılması halinde oluşan faiz ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor, 2 taksit yatırılması halinde yüzde 50’i siliniyor. İdari para cezalarında yüzde 50 faiz ve gecikme zammının yanında yüzde 50’de anaparadan siliniyor.  Gayet güzel koşullarda bir yapılandırma sistemimiz var. Kurumumuza borcu olan tüm vatandaşlarımızı 31 Ocak 2021’ e kadar kurumumuza davet ediyoruz. E- Devlet üzerinden de başvuru yapabilirler. Hafta sonları yapılan başvuruları yetiştirebilmek adına kurumumuz açık oluyor. 3 banka ile anlaşma yapıldı. Borçlu vatandaşlarımız emekliliğini hak ediyorsa krediyi bize aktarıyor ve biz maaşlarını bağlıyoruz. Bize başvuru yaptıkları sürede, maksimum 1 ay içerisinde emekli maaşlarını bağlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Hakan Dilek Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM