• DOLAR
  $3.916,3300
 • EURO
  $1,5260
 • ALTIN
  $57.996,9200
 • BIST
  1,2165
Biz gerçeği haykırıyoruz ABD’NİN tarihi, soykırım tarihidir

Biz gerçeği haykırıyoruz ABD’NİN tarihi, soykırım tarihidir

 

Afyonkarahisar EDP İl Koordinatörü Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan; “ Dünya tarihinin en vahşi soykırımlarına, en kanlı işgallerine, en acımasız katliamlarına imza atan Amerika’nın sözde 1915 olayları üzerinden ecdadımızı soykırımla itham etmesini nefretle ve şiddetle kınıyoruz.”

Arslan; “ABD’nin başkanı Joe Biden, eğer bir zulümden ve soykırımdan bahsedecekse öncelikle kendi kanlı tarihi ve geçmişi ile yüzleşmeli, aynı zamanda bugün dünyanın birçok ülkesinde siyahı vatandaşlarına karşı işletmeye devam ettikleri cürümlere bakmalıdır” dedi. “ABD, o topraklarda yaşayan Kızılderililerin soykırıma maruz kalarak yok edilmesi üzerine kurulmuş bir devlettir” diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar EDP İl Koordinatörü Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan ; “ Kurulduğu günden beri varlığını şiddete, işgallere sömürüye, çatışmalara ve katliamlara borçlu olan ABD’nin tarihi Hiroşima ve Nagazaki’de, Vietnam’da, Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de ve daha birçok bölgede faili olduğu milyonlarca insanın katliamından ve yağmalanan, yıkılıp yok edilen şehirlerden ibarettir. Osmanlı ise, her dindeni her ırktan, her kültürden, her milletten insanların kendi inançlarını, kültürlerini, dilleri ile birlikte var olduğu bir adalet, hoşgörü, kardeşlik, huzur ve refah imparatorluğu idi. Dünya tarihinin bütün arşivleri, bunun sayısız ve eşi benzeri olmayan nümune-i imtisal belgeleri ile doludur” diye konuştu

DÜNYA TARİHİNİN EN SOYKIRIMCI DEVLETİ AMERİKA’DIR

Arslan son olarak; “Tarihi kendi belgeleri ile okumaktan korkanlar ile çıkar ve menfaat odaklarının tutsağı olmaların sözde soykırım ithamı, tarihin en büyük iftiralarından biridir. ABD başkanı Joe Biden, iftirasına mazeret olsun diye, ‘’Suçlamak için değil, bir daha tekrar etmesin diye söylüyoruz.’’ Diyor. Biz tarihe not düşmek ve yalın bir gerçeği bir kez daha tüm dünyaya ilan etmek için söylüyoruz: Dünya tarihinin en soykırımcı devleti Amerika’dır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM