• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Birliktir, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

Birliktir, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir’in AK Parti’den Milletvekili aday adayı olması nedeniyle dün Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (ESOB) 2. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki binasında il içi ve il dışından esnaf temsilcilerinin katılımı ile basın toplantısı düzenledi.

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, AK Partiden milletvekili aday adaylığını ESOB binasında çeşitli oda başkanlarının katılımıyla yapılan basın açıklamasıyla açıkladı.

‘BİZE VE 25 BİN ESNAFIMIZA GÜÇ VERECEK’

Basın açıklamasında ilk önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün konuştu. Üstün konuşmasında, Birliktir’i sonuna kadar desteklediklerini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Bugün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir aday adayı olacak. Bu bize ve 25 bin esnafımıza güç verecek.”

‘BURADA ASIL MESELE ESNAF VE SANATKARIN SORUNLARI’

Esnafların durumundan bahseden AK Parti Afyonkarahisar milletvekili aday adayı Mahmut Emin Birliktir de konuşmasında, “Kendi içimizde kongrelerde konuşuruz. Maalesef mecliste esnaf ve sanatkarı temsil edecek birisi yok. Burada asıl mesele esnaf ve sanatkarın sorunları. Bu sorunların büyük bir kısmı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından çözüldü. Yalnız çözülemeyen bazı sıkıntılar var. Nakliyecilerin kullandığı mazot ile lüks arabanın kullandığı mazot aynı olması lazım. Emeklilik yasası çözülmesi lazım. Bugüne kadar çözülemeyen bu tür problemlerin esnaf ve sanatkarın derdini mecliste yansıtmaya inandığım için AK Parti’den milletvekili aday adayıyım. Bundan sonraki süreçte genel merkezin sıralamasından sonra destekleriniz devam edeceğini biliyorum” ifadelerine yer verdi. Kübra Ergün-Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM