• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Birlik ve beraberlik içerisinde büyük şehir olacağız

Birlik ve beraberlik içerisinde büyük şehir olacağız

 


 


Ziyarette Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği (ABYD) Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurtprogram hakkında bilgi verdi. Küçükkurt; “ Biz Afyonkarahisar olarak büyük bir şehiriz. Bu nedenle zaman zaman sorunlar meydana gelebiliyor. Biz sorunları Afyonkarahisar Basını olarak neler yapabililiriz, merkez ile ilçelerimizin bağlantısını daha sıkı nasıl oluşturabiliriz düşüncelerimiz doğrultusunda, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği olarak projemizi oluşturduk.  Biz bu proje ile Afyonkarahisar il merkezi ile ilçelerimiz arasında güçlü bir bağ kuracağına inandık” dedi. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt’un konuşmasının ardından Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’de bir konuşma yaptı. Serteser; “Toplantılarda başta olmak üzere Kaymakamlarımız oradaki yerel basını çağırmalarını ve Belediye Başkanlarını, Oda Borsa Başkanlarının haberlerini daha geniş tutmak istiyoruz. İlçelerin sorunlarını konuşup hem de oradaki yerel basınla birlikte bir hafta boyunca haberlerini çıkarıp ve sorunlarını da ortaya çıkartıp çözümlerde bulmaya faydalı olacağını, hem de ilçenin tanıtım bakımından da önemli olduğunu düşündüğümüz için sizin bu projemizin anlatmak ve himayenize almanızı istemek için bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.


BİRLİKTEN GÜÇ KUVVET AYRILIKTAN AZAP DOĞAR


Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Onursal Başkanı Hacı Hakkı Özsoy ise; “Büyüklerimizin kullandığı çok değerli bir sözü vardır, Birlikten güç kuvvet ayrılıktan azap doğar. Biz burada birlikten güç doğurmak azaptan kötülüklerden sakınmak istiyoruz dolayısıyla çok güzel çok iyi bir fikir üzerinde duralım ve işleyelim” dedi. Özsoy’un konuşmasının ardındanAfyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyon Dernek Başkanı Ömer Elçi söz aldı. Elçi ; “Bu birlikteliğimizi ilçelere yaymak için ilçelerdeki arkadaşlarımızı yanımıza birlikteliğimize almak için bir proje önerdik. Birlik beraberlik içeresinde olmak istedik. Basın düzeyinde hiçbir etkinlik yapılmadı, sizlerde onay verirseniz devlet basın iç içe olarak ilçelerimize önem vermek istiyoruz. Birlik beraberlik içeresinde olalım” dedi.


AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK


Afyon Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir’te söz aldı. Birliktir; “Burada ana amaç Afyondaki basın birliğini sağlamak, dağınıklığı toparlamak ve ilçelerimizle birlikte tek çatı altında hareket edebilmek. Birlik ve beraberliği sağlamak” dedi. Birliktir’in konuşmasının ardından Gün FM Kurucusu İsmail Akar söz aldı. Akar; “Bütün ilçelerde özellikle büyük ilçelerde hem radyo hem gazete var. Onun dışında birde ajans muhabirleri var. Burada belediye başkanlarının olması, ticaret odası başkanının olması, esnaf kooperatif başkanının olması da işin ekonomik boyutu. İlçelerdeki insanların sorunları nedir, meselelerini bularak çözüm önerileri bulabiliriz. Devlet olarakta en azından sizin himayenizde bu toplantılar oluşturulursa daha verimli sonuçlar alabiliriz. Burada asıl amacımız hem halkla basın mensuplarını birleştirmek hem de basın yayın derneği olarak bizler biraz daha tabana yayılarak ilçelerde örgütlenme teşkil anma işini yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


BERABER KOŞTURMAYA HAZIRIM SONUNA KADARDA YANINIZDAYIM


Son olarak konuşan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise şu ifadelerini kullandı; “  Hepinize teşekkür ederim basın olarak hep bir adım önde olmak zorundasınız.İlçelerin Şehir ile diyalogları iyi ama bazı ilçelerimizde mesafelerden dolayı uzak kalıyoruz. İlk geldiğim günlerde de söylemiştim sizin basında yaşadığınız, yaşattığınız oluşturduğunuz birlik, diğer yerlerde de etki gördü. Şimdi ilçelerde samimiyetle söylemem gerekiyorsa tüm ilçelerin ilde bir odasının olmasını bile istiyordum, hatta vali olarak bazı büyük ilçelerde yerimin olmasının zaman zaman orada benim olmam gerektiğini düşünüyorum. Biz bu ilin birlikteliğini oluşturmadığımız takdirde farklı farklı ilmiş gibi durumlar oluştururuz. Sizin bu attığınız adım benim kafamda kurupta dile dökemediğim bir düşünceydi. Ben bu işin içeresinde sizlerle beraber koşturmaya hazırım sonuna kadarda yanınızdayım kaymakamlarımda bu işin içersin de olacak bunu başaralım” diyerek sözlerini tamamladı. Selçuk


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM