• DOLAR
  $1.207,31
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $16.372,89
 • BIST
  1,0342
‘Birlik ve beraberliği sağlamamız lazım’

‘Birlik ve beraberliği sağlamamız lazım’

‘Yakında Askeri Fabrikayı da kaybedersek üzülmeyelim!’

Eski Milletvekili Mahmut Koçak, Afyonşehir gazetesi sahibi Hakan Dilek’i ziyaretinde, bir ve beraber olmanın önemine vurgu yaptı. Dilek, Afyonkarahisar’da birlik olmadığı için SEKA Kâğıt Fabrikası’nın, Şeker Fabrikası’nın özelleştirilerek ‘kaybedildiğini’ belirtti, “Yakında Askeri Fabrikayı da özelleştirme kapsamında kaybedersek, üzülmeyelim” dedi.

Afyonkarahisar’da birlik olmanın önemine dikkat çeken eski Milletvekili Mahmut Koçak, birlikteliğin iktidarıyla, muhalefetiyle bir Afyonkarahisar meselesi olduğunu vurguladı. Ziyaret ettiği Afyonşehir gazetesinde, imtiyaz sahibi Hakan Dilek’le görüşen ve Muhabir Ömer Koçak’a özel açıklamalarda bulunan Koçak, “Biz kendi ellerimizle sonumuzu hazırlıyoruz. Bugün hiçbir siyasi ayrım yapmadan herkesin bir araya gelmesi lazım” dedi. Koçak, “Valisiyle, belediye başkanıyla, İl Genel Meclisi’ndeki arkadaşlarımızla, iş adamlarıyla, Ticaret ve Sanayi Odası’nın da rehberliğinde bizim mutlaka birlik olmamız gerek. Şehir olarak biz de katılalım. Bir hesap numarasın açtırsınlar, bir holding oluşturalım hep beraber, bir şirket yapısı oluşturalım” diye konuştu.

BİR OLAMADIĞIMIZ İÇİN FABRİKALARI KAYBETTİK

Ziyaretinde Afyonkarahisar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan eski Milletvekili ve Afyonkarahisar Belediye başkanı adayı Mahmut Koçak, ilin gelişmesi için her alanda işbirliği yapılabilmesi gerektiğine vurgu yaptı, bir ve beraber olmanın hayati önemde olduğuna dikkat çekti.  Mahmut Koçak, “Afyonkarahisar’ımızın en büyük eksikliği birlikte iş yapabilme kabiliyetini henüz oluşturabilmiş değiliz” dedi. Geçmişte birlik olunmadığında Afyonkarahisar’ın çok şey kaybettiğine vurgu yapan Mahmut Koçak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün şehirlerin ‘girişim holding’ gibi oluşumları var. Afyon Otogarı da bunun en güzel örneklerinden. Biz bunu yapmadığımız için neleri kaybettik? SEKA’yı kaybettik. SEKA’yı biz, Afyonlu iş adamları, Valilik, Belediye ve hep beraber olarak özelleştirmeden talip olup alabilirdik. Türkiye’de bunun örnekleri var.”Ömer Koçak’ın haberi 5. sayfada

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM