• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
BİK’ten basın mensuplarına sosyal medya eğitimi

BİK’ten basın mensuplarına sosyal medya eğitimi

Basın mensuplarına 21 Ekim Perşembe günü, Basın İlan Kurumu’nun düzenlediği “Dijitalleşme ve Sosyal Medya Yönetimi” adlı eğitim verildi.

Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Ali Aktaş’ın da katılım sağladığı eğitim, Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik tarafından verildi. Eğitime Afyonkarahisar, Konya, Karaman ve Aksaray illerinden basın mensupları katıldı. Zoom uygulaması aracılığıyla uzaktan gerçekleştirilen eğitimde, Hisar Gazetesi’ni muhabirimiz Ömer Koçak temsil etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren eğitimde sosyal medya, içerik ve site yönetimleri konuları üzerinde duruldu. Yerel gazetelerin ve diğer yerel medya organlarının internet sitelerindeki trafiğin artırılması üzerine bilgiler aktaran Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik,  bu konuya ilgili bazı başlıklardan ve püf noktalarından bahsetti.

DAHA FAZLA TIK ALINABİLİR

Yayın yapan sitelerin tasarım düzeltme, keywords (web sitede yer alan ürün ve hizmetlere ilişkin seçilmesi ve düzenlenmesi gereken anahtar kelimeler) ve responsive (mobil uyumlulukla ilk sıralara çıkma) gibi yöntemleri kullanmalarına özen göstermeleri gerektiğini vurgulayan Çeltik, “Google News, Google Analytics,  Google AdWords” gibi trafik artırıcı yöntemlerin de olmazsa olmazlardan olduğunu belirtti. Onaylı resmi sosyal medya hesaplarının önemine de dikkat çeken Çeltik, mutlaka onaylı hesaplardan haber paylaşımı yapılması gerektiğini, onaylı resmi hesap yoksa onay almak için başvuruların mutlaka yapılması gerektiğini vurguladı. Yayın sitelerine Google uygulamaları sayesinde arama motorlarından gelen trafik akışının yanı sıra, sosyal medya hesaplarının haber paylaşımlarından gelen yönlendirmelerin de küçümsenmeyecek bir erişim biçimi olduğunu kaydetti. Eğitim sonunda ise karşılıklı soru cevaplara yer verildi. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM