• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ben çocuklarımıza güveniyorum

Ben çocuklarımıza güveniyorum

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında hazırladığı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde ROBOTİS Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi verildi.
YENEP Robotis Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi ve 3D Tasarım ve Baskı Eğitici Eğitimi sonunda yapılan kapanış törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, ARGE Şube Müdürü Murat Diktaş, eğitmenler ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın:” Öğrencilerimiz atölyelerimizde hayallerinin gerçekleştiğine tanık olacaklar. Bir oyuncak hayal edip tasarlayacak ve kendi eserlerine dokunacaklar. Birlikte yeni tasarımlar yaparak işbirliği ile ufuklarını genişletecekler. Yaparak-yaşayarak kalıcı deneyimler elde edecekler. Eserlerini günlük hayatta kullanabilecekleri anahtarlık, kalemlik, oyuncak vb. objelere dönüştürecekler. Öğrencilerimiz deneyimlerini bizimle öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaşarak özgüvenlerini artıracaklar ve ben çocuklarımıza güveniyorum. Bu atölyelerde ürettikleriyle gelecekte her alanda icatlar ve keşifler yapacak ve bir bilim insanı olarak yıllar sonra ülkemize çok ciddi katkılar sağlayacaklar. Değerli arkadaşlar; bu eğitimlerin yalnızca burada kalmayacağını öğrencileriniz için harika fikirler üreteceğinizi aynı zamanda okullarımıza yenilikler getireceğinize eminim. Bugün yapılan çalışmalar yarınlara yapılan çok nitelikli yatırımlardır. Geleceğin teknolojilerini üretecek yeni neslin yetişmesini sağlayan bu eğitimlerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın Robotis Firma yetkilisi olan eğitmeni İsmail Namlı’ ya plaket ve öğretmenlere katılım belgelerini takdim etmesinin ardından tören son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM