• DOLAR
  $2.787,9300
 • EURO
  $0,7170
 • ALTIN
  $38.469,3300
 • BIST
  1,1848
Belediyeden esnafa can suyu

Belediyeden esnafa can suyu

Belediye salgın nedeniyle kepenkleri kapanan esnafa bin TL’lik nakdi destekte bulunacak. Destek verilecek esnaf, ESOB tarafından belirlenecek.

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla, genelge kapsamında uzun süredir kepenkleri kapalı olan restoran, çay ocağı, lokanta ve paket servisi yapan işletmelere bin TL nakdi destekte bulunacak.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak’ı ziyaret ederek, pandemi dolayısıyla genelge kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve paket servis yapan işletmelere bin TL destek vereceklerini açıkladı.

“ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Esnaf ve sanatkârın her zaman yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, pandemi döneminde işyerlerini durdurmak zorunda kalan işletmelere destek olacaklarını ifade etti. Zeybek, “2019 yılı sonunda ülkemizde görülmeye başlanan ve halen devam eden COVİD-19 salgınından dolayı zor duruma düşmüş ve genelge sonrası işini kapatmak zorunda kalmış işletme sahibi küçük esnafımızın her zaman yanındayız. Bu dönemde yine esnafımıza nefes olsun diyerek maddi destek vermeyi düşündük. Oda başkanlarımızla birlikte belirleyeceğimiz arkadaşlarımıza maddi desteğimiz olacak. Zor günler atlatıyoruz. Kolay değil işini ve aşını kaybeden arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Şunu iyi bilsinler ki belediye olarak her zaman yanlarındayız. Rabbim en kısa sürede COVİD-19 salgınından ülkemizi ve tüm insanlığı ve esnafımızı kurtarsın” dedi.

 ” BU DESTEĞİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Zeybek Başkan’ın her zaman esnafına destek verdiğini ve vermeye devam ettiğini ifade etti. Konak; “Faaliyete durdurulan kahvecilere, lokantacılara, restoranlara ve paket servis yapan, bundan dolayı zarar gören esnaf ve sanatkârlarımıza Afyonkarahisar Belediyesi olarak destek vereceklerini ifade ettiler. Başkanımızın şahsına ve belediyemize teşekkür ediyoruz. Gerçekten buna ihtiyacımız vardı. Bu desteği asla unutmayacağız. Esnafım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

SÜRECİN BAŞINDAN İTİBAREN İLETİŞİM HALİNDEYDİK

Konak; Malum olduğu üzere yaklaşık 1 yıl süredir devam eden Covid-19 salgını nedeniyle bazı esnaf ve sanatkârımızın iş yerleri tamamen bazıları ise kısmen kapandı.  ESOB olarak bu salgın hastalığın olumsuz etkileri görülmeye başladığından itibaren tüm esnaf ve sanatkârımızın sıkıntılarını ve taleplerini her türlü platformda dile getirdik.  Bu çalışmalarımızdan biriside salgın hastalık nedeniyle genelge kapsamında faaliyetleri tamamen ve kısmen durdurulan esnaf ve sanatkârımıza yönelik. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile sürecin başından itibaren iletişim halindeydik” ifadelerini kullandı. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ile Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Birlik Başkan Vekili Atilla Kocabaş’ta eşlik ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM